| HotinAlexandra a întrebat:

Mai merita sa iubesti pe cineva in ziua de zi?

8 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Deci aici avem un caz de deceptie in dragoste. Durerea fizica ne este data ca sa simtim ca traim iar cea sufleteasca o simtim ca sa intelegem ca am fost si fericiti si este loc de mai bine pe viitor. Daca nu ai mai iubi pe cineva, ce ai intelege din viata asta? Si asa e scurta si plina de nevoi si de probleme. Chiar daca iubirea nu este reciproca, totusi parca nu este un sentiment mai frumos pe lume care sa te faca sa simti ca traiesti si ca ai un scop cat ar fi el de mic acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O intrebare pusa probabil dupa un esec intr-o relatie, o intrebare pe care probabil o pun toti dupa un esec. Bine unii o scriu si corect avand in vedere ca "a merita" nu e verb reflexiv.

| MihaiAlexandru11 a răspuns:

Depinde de persoana și de om! Cum spun ceilalți,probabil ai avut o perioada proasta din cauza"iubirii". Treci mai departe,cu băiatul potrivit pe care îl vei avea, dar întâi dacă ești fata, învață să ai rezultate mari, iar dacă ai o varsta în care ai terminat școala, încearcă sa iti găsești un loc de munca! Spor!

| dullcat a răspuns:

Da, mai merita, fara acel, se'. Cand intalnesti acea persoana potrivita stii ca merita. Daca inca nu ai ajuns in acest punct, nu iti pierde speranta!

| Hyperion7 a răspuns:

Da,merita!
Atenție însă, totul se învârte în jurul tau, așa că daca simți că lucrurile nu merg, schimba frecventa.Adica, trebuie sa gândești pozitiv, nu negativ.
Bafta!

| RAY a răspuns:

Monogamia e o credință falsa la oameni, deși nu poți fii sigură că nu te înșeală, înșelatul e foarte comun în ziua de azi

| MarianWLF a răspuns:

Sufletul doreste iubirea sigur ca merita, poate pare ca nu mai vrei in momentul unui esec dar e doar de moment, chit ca de multe ori nu recunoastem gandul nostru zboara la partenerul mult dorit.

| vodami92 a răspuns:

Da! dar doar cand intalnesti persoana favorita! atat!