| Sfinnx a întrebat:

Se pare ca de la un timp am numai probleme si nu stiu ce sa mai fac. Obisnuiesc sa stau la scoala cu grupul si ne intelegeam toti super bine iar acum m-am certat cu cea mai buna prietena a mea[tot din grup] si ea a intors pe inca o fata impotriva mea, care e catelus dupa ea, si la fel si pe restul i-a intors si are de gand.Doar pe iubitul meu il mai am, care tine cu mine.Dar de asemenea lui ii place sa stea in grup, iar azi dupa tot ce s a intamplat vrea sa isi continue planul impotriva Dianei[prietenei mele si a lui totodata] si anume sa se intoarca toti contra ei.Iar astazi in ultimele ore a incercat sa se dea bine pe langa ea l-am inrtebat de ce si cica face parte din plan, cum ca daca el se apropie de ea, o sa faca sa ne impace sau asa ceva.
Dar din contra' ca eu nu prea mai am ce vorbi cu ea.Totu` e asa de complicat.Ei toti s au apucat de fumat si l-au prostit si pe prietenul meu sa se apuce si chestii si asta m-a dezamagit enorm de mult.[Asta s a intamplat inainte sa fim din nou intr-o relatie].Si toata cearta a pornit de la o intamplare stupida.Sambata am fost la prietena mea acasa, impreuna cu G [tipa care-i catelus dupa D si impreuna cu prietenu meu A]Un alt prieten din grup "S" ar fi trebuit sa vina si el, dar a fost la bunici. Tipu` a vorbit cu "D" in ziua respectiva si stia ca suntem toti la ea. cica. Iar cand eu am plecat acasa, am vorbit cu S niste chestii din trecut alte probleme pe care trebuia sa le discutam de-ale noastre si m-a intrebat ce am facut azi si daca am vorbit cu ceilalti.I-am zis ca n-am facut nimic si ca.da am vorbit.
Si de acolo a iesit tot scandalu si D mereu tine cu ale ei chiar daca nu e adevarat si..ma simt nasol. Zice ca am mintit ca trebuia sa ii zic ca nu stiu ce.Da dc trebuie sa dau raportul in stanga si dreapta ca ce fac unde sunt etc? Exact asa i-am spus, dar tot cu a ei tine.crying ma simt singura si exclusa.
Adica dupa ce ca D [prietena mea] ii baga strambe lui G[tipa catelus dupa ea] ma astept in orice moment sa ma despart si de A ca sa mi faca mie rau..si sa raman singura. Oricum sunt aproape data la o parte.
Chiar nu stiu ce sa fac.Nu pot sa stau nici singura in pauze ptc e stupid.O sa ii dau eu satisfactie.Nu mai supoortcrying

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Astea sunt probleme la tine, ai de capu meu...
Cine nu are loc de tine sa plece, e simplu, ce comenteaza toti atat de tine, pana la urma nu ti pe nimeni cu forta langa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea sunt probleme...
Dacă acea "prietenă" a ta a reuşit să-i întoarcă pe toţi împotriva ta, înseamnă că nici cei din grup nu îţi sunt cu adevărat prieteni.
Lucrurile astea trec, dacă ăia nu pot gândi cu propriul lor cap dă-le pace. Sunt o turmă de oi, găseşte-ţi alţi prieteni şi formează-ţi propriul grup. În care să fiţi doar prieteni în adevăratul sens al cuvântului.

| Sfinnx explică (pentru anonim_4396):

Nu i-a intors pe toti.In grup suntem 6 cu tot cu mine.Si a reusit sa intoarca o singura persoana, adica pe fata aia care e catelus dupa ea tot timpu si care mai demult mi-a fost si mie prt buna, dar nu te poti baza pe ea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sfinnx):

Atunci de ce îţi baţi capul? Ai pierdut două persoane ce se prefăceau că îţi sunt prietene, felicitări zic.
Eu încă aştept ca oamenii din preajma mea să îşi dea jos măştiile şi să mă lase în pace. Deci sunt gelos pe tine.
Ignoră-le pe cele două tipe şi petrece-ţi timpul în continuare cu amicii tăi, ca şi când ele nici măcar nu există.

| Irinel1999 a răspuns:

1.Poti sa iti faci prieteni oricand, din raspunsurile tale am vazut ca esti o persoana intelegatoare.
2. Daca prietenul tau chiar ar tine la tine nu s-ar mai duce cu altii si si-ar da seama ca tu treci printr-o perioada mai grea si te-ar ajuta.
3. Spune-le adevarul prietenilor tai, poate isi dau seama de ce persoana este "D", iar apoi cea care o sa fie data la o parte va fi ea.
Acestea au fost parerile mele. Sper ca te-am ajutat!