| Andreea1095 a întrebat:

Se poate considera o relatie de 10 luni ca fiind una serioasa? Eu l-am adus sa imi cunoasca parintii la o saptamana de relatie, el dupa jumatate de an (dar asta pentru ca parintii lui locuiesc la 5 ore distanta,altfel i-as fi cunoscut mai repede).Eu am 21, el 23.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde de cat de mult va iubiti
daca tu consideri ca este o relatie serioasa iar el pretinde ca nu este atat de insemnata (ziceam ca un exemplu) atunci inseamna ca, pentru el nu este atat de importanta relatia voastra cat este pentru tine(daca ma intelegi tu). Dupa mine o relatie de 10 luni cu un idiot cu care ma cert in fiecare zi nu este la fel de insemnata ca si cea de 10 luni cu o persoana care mereu imi aduce zambetul pe buze si ma face sa ma simt bine in orice fel de situatie as fi in momentul respectiv
(again, e un exemplu..eu nu am avut niciodata relatie si nici nu cred ca voi avea prea curand)
poate o sa ti se para stupid ca o fata de 13 ani sa iti dea sfaturi in dragoste... daca le pot numi asa
sper ca am contribuit cu ceva si ca nu m-am implicat degeaba

4 răspunsuri:
| dracdecopil a răspuns:

Atata timp cat va cunoasteti si parintii, cred ca da. Oricum important e sa va iubiti.

| TheGirlInBlack a răspuns:

10 luni nu poate fi numita chiar atat de serioasa, eu am avut o colega care a fost cu un tip, timp de vreo 5 sau 6 ani, si peste cateva luni am auzit ca s-au despartit, si apoi peste ceva timp am vazut-o cu altcineva. Puteam sa jur ca vor ramane impreuna, ca am vazut cu ochii mei ce bine se intelegeau, dar se pare ca nu a fost chiar asa cum credeam eu.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de sentimentele pe care le aveti reciproc. Iti pot da si eu un exemplu de un prieten si coleg de scoala. Era cu o fata de prin clasa a 5 a si au avut o relatie pana prin anul 4 de facultate. Au invatat la aceleasi scoli si in aceeasi banca si la aceeasi facultate. Cand sa se casatoreasca s-a rupt filmul. El cu alta fata si ea cu alt baiat. Acum au deja nepoti de 12-13 ani. Nu au mai fost impreuna niciodata.

| Adry05 a răspuns:

O relatie e cu adevarat serioasa cand deja vorbiti in mod serios despre un viitor impreuna. Dar oricum, dupa 10 luni cu parintii cunoscuti nu poti zice ca e o aventura, deci intr-o oarecare masura, depinde de perspectiva in mare parte, poti spune ca ai o relatie serioasa.