| MaeRii a întrebat:

Se poate termina o facultate fara a da licenta? Sau se poate da licenta in alt an?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Licenta o poti da cand vrei dupa ce termini toti anii de facultate. Diploma o primesti dupa ce dai si licenta.

| Devilady a răspuns:

Poti sa dai licenta cand vrei nu neaparat dupa ce termini facultatea.important este sa ai toate examenele luate!

| mladi a răspuns:

Nu e ca la liceu ca dai sau nu bacul, aici licenta trebuie data altfel nu ai diploma, dar da o poti da si un an mai tarziu, dar va trebui sa platesti taxa de scolarizare pe anul +, daca ai 4 ani de facultate anul plus se numeste 4+, adica tot 4 dar fie mai ai cate o restanta din anul1-4 fie nu ai dat licenta. Bafta