| andreilose a întrebat:

Se pot face transfer școlar în vacanța dintre module?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile scolare se fac inainte de inceperea anului scolar cu 2-3 saptamani inainte, pentru a se putea da examenele de diferenta, aduce foaia matricola de la scoala precedenta dovedind ca media este egala sau mai mare ca a ultimului intrat la profilul unde doreste sa se mute, ca nu are corijente sau note scauzte la purtare samd.

Exceptie se poate aface numai daca copilul se muta dintr-un judet in altul si atunci se poate face transfer intre module.