| bianca37 a întrebat:

Se zice ca in noaptea de sf Andrei iti visezi alesul daca iti pui busuioc sub perna. Am facut asta eu recent despartita de iubit
Si l am visat pe cel mai bun prieten al meu ca ma sarutam cu el
Ce poate insemna asta? Fara comentarii de genu " nu mai crede toate superstitiile "

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ok, deci el este alesul tau. Mai tarziu vei afla pe pielea ta daca este superstitie sau nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu inseamna nimic, doar vise de noapte influentate de ce facem ziua.

Daca voiai sa-ti visezi ursitul trebuia sa-ti fii pus azi-noapte busuioc sub perna.
Acum ai pierdut ocazia... urmataorea este de Boboteaza!

| bianca37 explică (pentru Violleta2022):

Mi am pus busuioc sub perna citeste cu atentie si eu l am visat pe cel mai bun prieten al meu

| Violleta2022 a răspuns (pentru bianca37):

Atunci ce sens mai are sa fii scris topicul asta, daca tu l-ai visat deja pe prietenul tau?

| MarcusAureliuss a răspuns:

E super simplu. Iti place de ceva timp de prietenul tău,, între timp aveai si relație, iar acum ca nu mai ai te minți singura cu niște superstiții ca să nu te simți nașpa ca aveai relație și între timp voiai sa te lingi cu un "prieten"