| Alecsanndraa a întrebat:

Secrete! dc exista secretele/minciunile?crying

Răspuns Câştigător
| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Secretele si minciunile exista pentru cei ce au nevoie de ele si le folosesc zilnic.Secretele sunt bune si pentru a face surprize placute dar si pentru a lega o prietenie bazata pe incredere.Pe cand minciunile...Nu le gasesc rostul acum, la varsta asta. Poate cand aveam vreo 7-8 ani...

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Secrete exista deoarece nu avem incredere in ceilalti. Credem ca daca afla acel lucru ne vor face rau. Minciunile exista pentru a nu afla cineva ca le-am facut rau sau pentru a nu afla ce prostii am facut. Eu prefer adevarul. Pana de curand mai minteam si eu, mai aveam unele secrete. De un timp incerc sa fiu eu, sa fiu sincer si sa ma arat cum sunt.

| elena a răspuns:

Pentru ca exista si munciuna.

| thegreatgatsby a răspuns:

Ptr ca altfel nu ar exista nici adevar

| fabiola a răspuns:

Daca esti o carte deschisa, te citeste oricine...asa ca putin mister nu strica!

| SufletDeCopil a răspuns:

Secretele sunt lucruri ascunse pe care vrei ca altii sa nu le aflii iar minciunile sunt o cale de a ascunde adevarul! Dar nu uita : Minciuna are picioare scurte! smug

| LuS[z] a răspuns:

Pentru ca chiar daca nu vrem sa acceptam uneori sunt necesare

| silvio a răspuns:

Eeiii, nu-ti spun! Secret! Si nu te mint! big grin