| usernameinvalid7 a întrebat:

Servuss! Nici nu stiu cum sa incep, pentru ca e destul de ciudat si mai ales aplicatia nu stiu daca e cea mai potrivita dar va rog sa mi acordati seriozitate. Bun, am 16 ani, si efectiv nu stiu, imi doresc si eu persoane cu care sa discut, nu se rezuma viata la asta, dar cum vara si stau doar in casa n am idee ce sa mai fac decat asta. Am încercat cele mai penibile aplicatii, precum (Ome tv) si nu stiu, am vorbit cu cateva persoane dar nu au fost ce trebuie. M am mutat recent într-un oras si eu am liceul in alta parte si imi e greu sa ma bag in seama cu persoanele de aici pentru ca nu stiu cum, vreau persoane cu care sa ies..sa comunic..cum sa fac sa cunosc persoane noi sau pe cei din orașul meu sa i bag in seama. Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Totul incepe cu "Buna ziua! Ce mai faceti?"... si continua cu acelasi ton de respect si politicos, legand conversatii.
Totusi prietenii poti elga cu oamenii reali, nu de pe aplicatii, nu de pe conturi fictive, ca nu se va lega nimic de acolo, fiind doar pierde de vreme inutila si mincinoasa.

| usernameinvalid7 explică (pentru Violleta2022):

Pai nu cred ca stiti cum e generatia din zilele noastre daca aleg sa fac asta sigur voi fi luata la misto...

| Violleta2022 a răspuns (pentru usernameinvalid7):

Dimpotriva, asa se leaga toate prieteniile.
Ai ales sa nu faci asta si esti singur, nu?
Deci este gresit cum gandesti... si daca vrei o viata reala si normalaalaturid e cineva, atunci ia d einvata sa fii respectuos, politicos, sa incepi o conversatie cu forme banale de politete pana ajungi sa spui ce doresti.