| Carina2 a întrebat:

Sfaturi pentru cea mai buna prietena a mea care sufera dupa o despartire va rog plange si sufera enorm nu stiu ce sa i mai zic.

Răspuns Câştigător
| mykydutza08 a răspuns:

Buna! Pai toata treaba e dureroasa, dar poti alaturi de ea sa o incurajezi, spune-i ca nu se merita sa mearga mai departe, spune-i ca nu i-ar fi placut ca el sa fie rece si distant fata de ea, spune-i ca cu siguranta nu i-ar fi placut sa stea cu ea doar ca sa nu o faca sa sufere iar el sa umble cu alta sau cu altele, oricum e femeie si merita respectata si poate ca el i-a facut un bine ca nu a mai ramas impreuna cu ea, asa macar ia arata putin respect si nu si-a batut joc de ea, oricum timpul vindeca, bafta multa! Funda happy

2 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, incearca sa o consolezi, s ao incurajezi. Cauta pe cineva sa o iubeasca din nou. Iubire pe iubire se vindeca, exact ca si in proverbul acela"Cui pe cui se scoate". Explica-i ca viata nu se rezuma numai la un baiat. Fa-o sa inteleaga ca asta este scoala iubirii. Fara o despartire, nu mai aprecieaza si mai bine o noua iubire. Ce-i drept isi revine mai greu, dar o sa-i treaca cu timpul.

| SabbyNightShadow a răspuns:

Pai poti sa ii spui ca orice ar fi, tu vei fii mereu langa ea si ca cel mai important e o prietenie puternica si adevarata decat o iubire pierduta. Poti sa ii spui si versurile astea:"Am sa trec si peste asta, ce va fi, va fi. Am sa strig chiar asta-i viata. E si maine o zi".