| Alexandruceva a întrebat:

Sfaturi pentru prima zi de liceu? La voi cum a fost?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imbraca-te frumos si decent, pentru ca prima impresie la profesori, conteaza!

Vorbeste frumos si fii respectuos cu absolut toti colegii din liceu (fara vulgaritati, jigniri si injurii), pentru ca ei te vor sustine sau hulii, in anii de liceu i apoi, nu stii cine-ti va fi prieten si cine nu.

Nu fugii din prima zi de la scoala, ca da rau in ochii profesorilor si directorului, chiar daca unii colegi rebeli vor incerca asta.