| anonim_4396 a întrebat:

Şi cu urâţii cine vrea să stea de vorbă? toţi râd de un băiat care nu este foarte frumos şi îşi bat joc.

Cine va trece pe lângă oamenii cu dizabilităţi fără să râdă si fără să-şi bată joc?

4 răspunsuri:
| MissmysteriousS a răspuns:

Aceea nu sunt oameni normali [cei care isi bat joc doar din simplul fapt ca au un aspect fizic mai placut. Dejeaba e frumos la extor daca in interior e un vierme! Nu incerca sa te ascunzi doar din simplul fapt ca nu ai un aspect fizic mai placut, pentru ca lumea e rea si ce vrea e doar sa arate ca e mai superioara printr-un mod stupid [ nu ma refer la tine, ca poate nu e cazul tau, ma refer la majoritatea persoanelor care se barfeste despre ele ca sunt urate la exterior si sufera dejeaba pe tema asta.

| DarQueen a răspuns:

Urâți? De ce numești o persoană cu dizabilități „urât/urâtă"?

| Dana211 a răspuns:

Persoanele cu caracter si care vad intr-un om mai mult decat aspectul fizic si/sau dizabilitatea de care sufera cineva.

| thenyck17 a răspuns:

Cei altruisti si cei carora frumusetea fizica nu este pe primul loc.