| fman27 a întrebat:

Si uite o problema de adolescent happy, de 1 iunie am facut ore (doar 5), eu nu m-am dus la scoala, am luat 5 absente, astazi nu m-am dus la scoala (din sila laughing ) si uite ca am mai primit 3 absente, adunate cu inca 5 ( pe care le aveam din qiuluri si altele) sunt 13 in total, 3 dintre cele pe care le aveam sunt din cauza ca am fost obraznic in timpul orelor, dar raman 2 :-ss si mama mi-a zis sa-i spun cate absente am maine cand ma duc la scoala, pentru ca scutire nu imi poate da, si ce sa-i spun dirigintei, de ceam lipsit? va rog ajutati-ma sad.

3 răspunsuri:
| Yang a răspuns:

Mergi si baga repede o scuza, fa rost de fata cea mai trista pe care o ai aia de caine amarat mergi la diriginta si explica.Acum la sfarsit de an ti-e sila? Sa fii copilul meu te legam de masina si te taram la scoalalaughingm-ai fi platit sa te las sa mergi pe jos singurel. Zii ca ti-a fost rau, sau inventeaza o scuza care sa tina daca ai o reputatie de obraznic e cam greu sa te creada inventand orice.

| candycarrie a răspuns:

Spune'i dirigintei ca ai avut o durere de masea si ai mers la stomatolog si de aceea ai lipsit, mai ai un pic de scoala, o sa inteleaga mami tau si o sa faci rost de motivare, nu mi se par asa multe absente

| fman27 explică:

Mda, pai nu sunt asa multe absente, dar in sem 1 am chiulit la greu si d`aia mi-e cam jena acum.
PS : Am invatat ca atunci cand spui adevarul nimic nu te ia prin surprindere, asa ca am sa spun adevarulwinking. Multumesc tututor!