| KorpiklaaniV a întrebat:

Şiiiii am venit de la şcoală ! batting eyelashes

Şiii normall că mă plictisesc ... rolling eyes

Întrebarea este , ce faceţi voi când vă plictisiţi ? Bine , dar înafară de stat pe facebook , mess sau ascultatul muzicii . laughing

Dau fundăă ! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Mi se intampla rar sa ma plictisesc, fiindca imi gasesc mereu ceva de facut, chiar daca am destul de mult timp liber. Imi place sa desenez, sa pictez pe panza, sa citesc (horror, mystery, SF, psihologice, istorice, politiste, etc.), sa dezleg integrame, sa gatesc uneori, sa fac diverse liste, sa fac poze, sa scriu daca am vreo idee mai ciudata, sa am uit la un film, emisiune sau documentar sau sa ascult un album pe care nu il stiu al unei trupe. Astea sunt doar cateva care imi vin acum in minte, insa daca esti putin creativ iti gasesti mereu ceva de facut happy.

6 răspunsuri:
| KiddaBăă a răspuns:

Arunc cu privireabatting eyelashes

| Eternitas a răspuns:

Eu nu am timp de plictiseală, dar îţi dau câteva sfaturi:

1)Citeşte o carte sau uită-te pe o revistă.
2)Sună un prieten vechi de care nu ai mai auzit nimic nou.
3)Ieşi afară şi plimbă-te în ce locuri doreşti
4)Uită-te la un film de dramă, comedie sau horror.
5)Uită-te la pozele vechi.
6)Cheamă un prieten la tine să ai cu cine să te joci!
7)Fă farse la telefon.
8)Scrie o poezie, chiar dacă ai sau nu imaginaţie. ETC
9)Navighează pe internet şi află informaţii noi.

| asdfghjkll a răspuns:

Ies afară

| Wh0Me a răspuns:

De obicei cand ma plictisesc sunt un amic/o amica sau vb. prin sms-uri, ori ies pe afara, ori ma uit la Tv, ori merg la rude in vizita. etc depinde.

| AAlinaaa a răspuns:

Poti sa incepi sa faci sport sa te duci la sala.Esta placut si iti ocupa timpul.

| Betty_9264 a răspuns:

Pai...ies pe afara,ma plimb cu bicicleta,cu rolele imi scot catelul la plimbare,le fac prietenilor noi porecle,fac karaokelaughing, fac poze, fac clatitebatting eyelashes etc! sper ca ti-am fost de folos. funda?!