| Kat123456 a întrebat:

Simt ca am inima rupta in 1000 de bucati pe zi ce trece tristetea ma cuprinde tot mai mult in bratele ei si nu mai imi da drumul. stiu ca nu aveti de unde sa stiti de ce dar parca sufletul meu devine tot mai sfaramat de durere. va rog vreti sa imi dati si mie o incurajare un sfat?

Răspuns Câştigător
| Mandy a răspuns:

Viata e frumoasa. bucura-te ca esti sanatoasa, inteligenta, si sunt sigura ca si frumoasa.Pentru a scapa de starea asta, uita-te in oglinda, uita-te la tine, chiar daca iti va fi mai greu la inceput.Zambeste fa tot felul de fete, si accepta-te asa cum esti tu.Mananca ciocolata, fa o baie cu spuma, uitate la fulgii de nea, uita-te la lucrurile din jurul tau, asculta muzica, plangi daca simti[te ajuta nespus de mult], si gandeste-te ca unele persoane nici nu le au. Bucura-te de fiecare secunda din viata ta, caci este un dar...capul sus, si zambeste, toate relele spre bune.Deobicei dupa astfel de perioade iesi in forta, esti fericita, realizezi unele lucruri, si au loc cele mai mari schimbari de personalitate.
apropo.eu cred ca ar trebui sa te apuci de scris poezii, pentru ca din cate vad din "intrebarea" ta, esti o tipa foarte talentata "Simt ca am inima rupta in 1000 de bucati pe zi ce trece tristetea ma cuprinde tot mai mult in bratele ei si nu mai imi da drumul"
e impresionant.Prima data am crezut ca dupa fraza asta, intrebi "ce parere aveti? credeti ca e buna de publicat?"
so, smile for me big grin

1 răspuns:
| bogdanmk29 a răspuns:

Inseamna ca ai fost parasita de iubitul tau dar sa stii ca altul abia asteapta sa-i ia locul si eu unul cred ca ar trebui sa mtreci mai departe la urmatorul capitol, nimic nu merita mai multa atentie, decat viitorul tau