| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca viata nu are niciun sens. Orice as face nu ma simt fericita.Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| TheBestAndreea98 a răspuns:

Nu gandi negativist ...Viata e frumoasa incearca sa faci ceea ce iti place sa te regasesti eu stiu poate ai un talent incearca sa "jonglezi " cu pasiunile talewinking

| WhiteLife a răspuns:

Sunt mulți tineri care suferă de acest lucru. Din câte știu se numește "complexul de inferioritate" și dacă te uiți în jurul tău o sa vezi cam aceeași imagine. Chiar dacă unii se dau mari și vor sa para împliniți, înăuntru ascund adevăruri triste care ii împing către extreme. Dar dacă stai sa te gândești cât de mult te iubeste Dumnezeu și ca El S-a gândit la tine înainte sa creeze lumea întreagă, care cunoștea și știa in detaliu toată viata ta încă înainte sa te fi născut reușești sa descoperi adevărată fericire și ca viata are un sens. Cred ca majoritatea fetelor tânjesc după dragoste fiindcă e normal, însă dragostea lui Dumnezeu nu poate fi comparata cu dragostea niciunui om, ea nu se poate descrie în cuvinte...

| greyhound a răspuns:

Imi imaginez ca daca exista cineva care considera ca are o viata nasoala, acela sau aceea ar trebui sa vada un caz de persoana care intr-adevar duce o viata deplorabila dar continua sa lupte. Asta i-ar mai ridica un pic moralul. Dar, ma rog, e doar o teorie.

| Cameliapantiru a răspuns:

Cum poti sa gandesti astfel? Cum poti sa spui ca viata nu mai are niciun sens? Te-ai gandit la oamenii bolnavi care ar face orice pentru a-si prelungi viata cu o luna-doua, iar tu spui ca viata nu are sens? Incearca sa vezi lucrurile bune din viata ta, sa investesti timp si energie in lucrurile care te fac sa te simti implinita. Bucura-te de persoanele dragi din viata ta, pe care le iubesti si care te iubesc, dezvolta-ti hobbyurile, citeste cat de mult poti, informeaza-te, preocupa-te sa fii buna la scoala/serviciu, iesi din casa, relaxeaza-te acum in zilele acestea libere, poate reusesti sa faci chiar o iesire la munte si elibereaza-te complet de gandurile negative. Daca totusi orice ai face simti in continuare ac un gol in suflet, ar fi bine sa iei legatura, dupa sarbatori, cu un psiholog. Nu e o rusine, e si garantat te va ajuta sa te simti mai bine! O zi senina iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeu e asa departe si e greu sa Il gasesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa simt si eu,dar na te ajut ca sa aiba sens, fa-ti prieteni, petrece timpul cu ei, daca ai probleme discuta cu familia sau cu prietenii si sa crezi in dumnezeu(daca vrei) pentru mine asta nu mai functioneaza happy, dar sper sa functioneze pentru tine happy

| Andreeaa24 a răspuns:

Probabil ceva te supara...incearca sa te bucuri de tot ce ai,gandeste-te ca vin sarbatorile iar tu ai cel mai de pret lucru:un loc cald unde sa stai! Incearca sa gasesti cate ceva bun in orice,gandeste-te ca cei saraci, care nu au ce manca, sau cei bolnavi, care stiu ca sfarsitul se apropie, isi doresc atat de mult sa traiasca.Ia exemplu de la ei.In general, cand faci o fapta buna te simti mai bine, incearca sa ajuti un copil sarac de sarbatori si vei vedea ca te vei simti mai implinit. Daca ai complexe despre aspectul fizic, cauza multor persoane de a nu vedea sens la viata, gandeste-te ca esti frumos\frumoasa. Uita-te in oglinda si spune:sunt fericit si multumit de cum arat si de tot ceea ce am.De multe ori felul cum gandesti despre tine te ajuta:daca gandesti,, nimic nu are sens, sunt nefericit'' o sa fi asa dar daca incerci sa gasesti partea buna o sa vezi ca va fi mult mai bine.
Daca nu reusesti apeleaza la un ajutor de specialitate, si anume la psiholog, acesta te poate ajuta sa gasesti partea ce bunahappy
Baftaa:*