| Xcite_Aria_2000 a întrebat:

Simt un gol adica mnea' odata sunt happy dupa o stare de aia naspa,
am 14 ani. Cu mama nu ma inteleg prea oke' cateodata decurge la abuz fizic. Am crescut pana la 7 ani la bunicii. Pentru ca nu aveau posibilitati sa ma creasca, si tata o abuza pe mama, dupa am plecat in Spania acolo si mai rau..Cand m-am intors in Romania am pierdut 2 ani de scoala cu scoala e okay invat destul de bine. Inainte aveam un prieten imaginar, nu prea comunicam cu nimeni..Ca acum. Nu ies din casa iar cand cunosc pe cineva ma inrosesc toata la fata si abia pot vorbi nu privesc persoana respectiva in ochii. Ma gandesc la aspect fizic cu toate ca multa lume imi spune ca's,, frumoasa" dar nu ma consider asa. Uneori ma simt urmarita de cineva adica..Niciodata nu ma simt singura ..Simt o anumita frica cand ies afara sau cand sunt singura..Pfoai.
Am o anumita voce in minte cu care comunic uneori ciudat..Am ganduri sinucigaşe ^^ De 4 saptamani mi-am facut un prieten,, iubit" daca pot spune asa..Ma inteleg, bine cu el. E asa dragut si atent grijuliu cu mine.Dar nu stiu uneori imi vine sa ii spun,, pa" dar dupa regret si eu sufer ca proasta idk.Ce nu e ok cu mine?

Răspuns Câştigător
| Surugiu_Denis_1998 a răspuns:

Buna! Pai in primul rand ti-as da urmatorul sfat: daca ai in scoala psiholog sau ceva gen.(nu te fac nebuna, dar este ceva serios si trebuie ca un adult sa se ocupe) du-te la el, spune-i povestea, tot, si apoi ar trebui sa incepi sa nu mai fii asa rusinoasa, si eu inainte eram rusinos, vai imi era rusine, dar suntem liberi sa comunicam, trebuie sa profitam de asta din plin, fa-ti prieteni, vorbeste cu ei, iesi cu ei, distreaza-te, traieste viata din plin! Sper ca te-am ajutat, mult noroc!

1 răspuns: