| anonim_4396 a întrebat:

Sincer nu-i asa ca va e ciuda ca tiganii au bani iar voi deloc?

28 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nu. Mai bine sunt deşteaptă şi fericită şi în anonimat parţial, decât să... ştiţi voi...

| Lilia2621 a răspuns:

Ha ha ha. dapoi cum sa nu aiba bani daca numai cu furatul se tin? Macar am bani cit am, nu ma scald in bani da macar nu ma ocup cu furatul, si pe toti care ii am stiu ca sunt ai mei, facuti cu munca mea. Si tiganii ce folos ca ai bani si tuturor le este greata de ei, si se tem sa vorbeasca cu asa persoane. Fiti oameni buni seriosi. Majoritatea tiganilor nu au nici scoala, nici profesie, nimic. Si multe fete tigance se vand pentru bani, si mie sa-mi fie ciuda ca are bani, nuuu. Nu zic ca toti tiganii sunt asa, sunt si persoane bune care nu fac asa lucruri urate, dar din cauza majoritatii le strica si acestora buni imaginea...

| TeoBizz a răspuns:

Nu cred ca e vorba de astaraised eyebrows. Unora nu le plac tiganii pentru ca existenta lor se trage din furt, inselaciune, prostitutie, iar oamenii normali ca noi, care nu fac chestii d-astea, se chinuie sa invete, sa se ridice din nimic, daca ma intelegi, pentru a castiga ceva in viata.

| anonim_4396 explică (pentru TeoBizz):

Inteleg dar cu manelele ce aveti?

| Lilia2621 a răspuns (pentru TeoBizz):

Bravo... iti respect parerea... oamenii care fac bani cu mintea si nu cu furatul sunt niste persoane inteligente si stimate.

| TeoBizz a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu una nu am nimic cu manelele. Unele chiar mi se par stupide. cum ar fi cele despre bani. Dar in rest nu am nimic cu manelele. Si manelele nu sunt cantate numai de tigani:-s. Daniela Ghiorfi e un exemplu pazit -.-'.

| Lilia2621 a răspuns (pentru TeoBizz):

Apropo, manelistii sunt tingani? big grinbig grin

| TeoBizz a răspuns (pentru Lilia2621):

Cum spuneam, manele poate canta oricine, si eu, si tu, si mama, si tata, si motanul meu, asta cui ii place. Tiganii nu sunt neaparat manelisti. Cine stie. poti gasi unu' care asculta Slipknot si Trudarolling on the floor.

| Lilia2621 a răspuns (pentru TeoBizz):

Holeeee... spre exemplu nicolae guta sau denisa sunt tigani?

| TeoBizz a răspuns (pentru Lilia2621):

Denisa nu cred, dar Nicolae Guţa dap.

| Lilia2621 a răspuns (pentru TeoBizz):

Hahahahhaha n-am stiut... eu nu sunt romanca, sunt din Republica Moldova si nu prea cunosc eu tiganii romanibig grinbig grin dar am cunocut in Spania destui si mi-am facut impresie despre ei... aaa si de aia ei asculta manelebig grinbig grinbig grinhaha

| bobby90 a răspuns:

De ce sa-mi fie ciuda man? Si tu poti avea bani, si oricine, asta tu alegi cum sa o faci. Riscandu-te si poti ajunge departe sau muncind corect sau in legalitatewinking Eu vreau sa spun ca nu sunt rasist, chiar deloc. BRAVO lor i stimezwinking

| anonim_4396 explică (pentru bobby90):

Bravo sunt bucuros esti un om cu minte

| bobby90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ms, banuiesc ca asta e si parerea ta!?

| anonim_4396 explică (pentru bobby90):

Am observat ca romanii urasc tigani ca l ciuda ca au banii multi si le merge capul, da asta e si parerea mea

| CristiB93 a răspuns:

Degeaba au bani daca pe dinauntru sunt plini de patimi si rautati si nu imi e ciuda pe ei ba din potriva mi-e mila da ei fiind-ca sunt prinsi in patima aceasta si nu sunt liberi si pana la urma degeaba ai bani fiind-ca nu poti sa-i iei cu tine dupa ce mori ci iei cu tine doar faptele tale cum sunt ele bune sau rele cum sunt de altfel si unii oameni isi pierd sanatatea munciind fara incetare si pun ban peste ban iar pe urma banii facuti i cheltuiesc pe la medici ca sa isi recupereze din nou sanatatea.Lumea aceasta este plina de patimi
, pacate si rautati iar cel care nu este stapanit de aceste acela este un om liber si fericit.

| anonim_4396 explică (pentru CristiB93):

Tu ai vazut om fericit si fara banii?

| CristiB93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bineinteles ca am vazut

| anonim_4396 explică (pentru CristiB93):

Beat da am vazut si eu nu exista om fericit fara banii, fara banii mai bine te omori nu are nici un rost, sens viata fara ei

| Ela234 a răspuns:

Mie,sincer da. DAca si noi neam apuca de furat si noi am avea bani la fel de multi ca ei, insa...

| cotcodac4 a răspuns (pentru Ela234):

Si ce ca sa ai bani trebuie sa furi?! nu cred.nu toata lumea fura ca sa faca bani

| Ela234 a răspuns (pentru cotcodac4):

Asta ii adevarat

| cotcodac4 a răspuns (pentru Ela234):

Ba elea din ce oras esti?

| Ela234 a răspuns (pentru cotcodac4):

Zalau

| cotcodac4 a răspuns (pentru Ela234):

Ba asi fi vrut sa te scot in oras dar e diferenta de vreo 600 kilometri. pppppfffff

| Alyceee a răspuns:

NU! Mie mi-e ciuda ca tiganii au venit la noi in tara si nimeni nu-i da in suturi afara, asa cum ar trebui. Mie mi-e ciuda ca astia sunt niste nesimtiti, inculti, idioti, prosti si etc etc etc...si justitia din Romania n-are nicio treaba. Mie mi-e ciuda ca astia stau tot timpul in satre si arata jalnic, de speriat chiar uneori...

Nu mi-ar fi in veci "ciuda" ca au bani! Oricum nu-i au pe munca proprie, ci furati doar!

| TeoBizz a răspuns (pentru Alyceee):

Ai dreptate.laughing acum cateva zile era o stire pe Antena3 cred, cu niste tigani, si-mi face mama deodata "Doamne, Teodora, ne-au invadat tiganii!"rolling on the floor. E adevarat, in ceva timp Romania o sa fie cunoscuta peste tot, nu numai in Italia, Spania si tarile astea mai populate de "românaşii" nostri, drept o tara de tigani.

| Wordofthat999999 a răspuns:

Nu o sa-mi fie ciuda niciodată pe omul care munceste cinstit, poate sa aiba si palate sa fie cei mai bogati atata timp cat are bani pe munca cinstită.