| winter a întrebat:

Sincer nu știu cum sa încep, de ceva vreme parca mi-am pierdut interesul de a vorbi cu lumea, m-am obișnuit sa țin totul în mine iar când apare o problema sa mi-o rezolv singur, deseori simt ca vreau sa evadez din acea stare dar parca ceva ma tine nu-mi da pace și renunț in a mai vorbi, am fost la psiholog și a spus că sunt ok, oare de ce simt acea stare? Probleme de sănătate nu am. Deseori simt nevoia sa mănânc ceva dulce în acel moment, știu ca pare ciudat.

4 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ești normal, doar că simți nevoia de a avea pe cineva lângă tine.Simți că alții nu te înțeleg, sau nu te-ar înțelege și te refugiezi în lumea ta.E ceva normal.Și eu fac asta.

| Nemessys a răspuns:

Eu zic ca in viata este bine daca-ti rezolvi singur probleme si nu stai dupa altii. Asta da dovada ca esti matur, nu vad de ce ai avea ceva impotriva cu asta.
Este o schimbare la tine, ar trebui sa o accepti.
Asta este legat de probleme. Daca nu mai vrei sa vorbesc DELOC cu lumea, e cam la fel. Dar dupa cum am mai zis, daca tu te simti mai bine singur, nu vad ce este rau. Pana la urma faci ce simti tu ca e mai bine pentru tine. Si eu sunt cam la fel ca tine cand vine vorba de asta. Daca le-as zice la altii despre problemele mele, sincer as face-o degeaba rolling on the floor). Marii,, psihologi" imi zic : eh. asta e viata
sau : mergi mai departe
sau : mhm. o sa treaca. sad

Decat sa le scrii o intreaga poveste si sa te plangi la altii doar ca sa primesti aceste raspunsuri, mai bine stai de vorba cu tine si gasesti singur rezolvarea la problema ta. happy Numai tu stii ce patesti si cum trebuie sa procedezi.

| WaterDrop a răspuns:

Vorbeste cu mine sad Promit ca vei descoperi o lume minunata!

| Alangi99 a răspuns:

Buna,

Probabil ti ai pierdut increderea in oameni sad. Te inteleg,stiu cum este,insa nu trebuie sa fii asa pesimst. Sunt persoane speciale,acolo undeva in aceasta lume,trebuie doar sa le cauti si vei gasi,intr o buna zi, pe cineva caruia sa i poti spune tot si sa fie alaturi de tine mereu happy Trebuie doar sa cauti si vei vedea ce frumos este atunci cand cineva te intelege si empatizeaza cu tine. Eu am avut acest noroc si pot spune ca persoana respectiva valoreaza nespus si va valora mereu pentru mine big grin De fiecare data cand am o problema stiu ca este acolo cineva care e alaturi de mine si eu sunt pentru dansa. Si parte cea mai frumoasa este ca e de aceeasi varsta ca si mine. Deci, se poate big grin. Sper sa te vad fericit si ca vei gasi si tu pe cineva asa cum am gasit si eu. Daca mai ai vreodata astfel de stari, nu ezita sa mi dai un mesaj aici, iar eu voi face tot ce pot ca sa te fac sa te simti mai bine happy.

Sper ca te am ajutat!