| adrian1988 a întrebat:

Site-ul asta mi s-a parut interesant zilele astea cand l-am descoperit, dar ma intriga foarte mult copiii frustrati care pun intrebari stupide care nici macar nu sunt intrebari si care pe deasupra fac spam la greu si copiaza intrebarile si raspunsurile de pe site si le pun pe niste asa-zise copii ieftine ale siteului.intrebarea mea este:nu putem sa facem nimic sa oprim aceste lucruri? sunt multe intrebari pe care le pun aici si care ar interesa pe multi, la fel si raspunsuri la anumite probleme serioase pe care le au unii.credeti ca mai am vreun motiv sa raman aici pe site sa ajut pe cei care au nevoie sau mai bine plec?

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Si eu am atras atentia asupra acestor copii cu probleme, s-au simtit deranjati si atacati personal pentru ca i-am bagat in categoria "copii care fac sex de la 12 ani, care fac sex in bai, care fac sex neprotejat cu cine apuca, care se plang de BTS-uri si posibile sarcini nedorite, care nu stiu o regula de 3 simpla dar stiu ce numar poarta la pantofi Justin Bieber, care cred ca Michelangelo este doar un virus de calculator". s-au simtit cu musca pe caciula si mi-au raportat intrebarea. in masa. ca atare, desi raspunsurile mele au fost mereu pe cat de competente posibil, m-am trezit cu intrebarea "respinsa" de admini deoarece am deranjat masele. Ca atare se aplica principiul "Prosti, da` multi". As da si sursa citatului dar ma indoiesc ca acesti copii despre care vorbesc stiu macar cine este Alexandru Lapusneanu sau despre ce este vorba. Si eu m-am gandit serios daca sa renunt la contul asta, pentru ca pe acest site este incurajata prostia si incultura. In regulament scrie clar ca nu se accepta intrebari in care se solicita rezolvarea temei si totusi, daca te uiti, o sa gasesti o gramada de astfel de intrebari. Iar admini nu fac nimic. Si apoi vin eu, neica nimeni, atrag atentia asupra problemei educatiei acestor copii si ma trezesc ca mi se suspenda intrebarea pentru ca nu le convine copiilor. poate suntem pe site-ul acesta 40-50 de oameni educati si inteligenti. Dar "ceilalti" sunt cateva mii. Cum putem sa ne punem noi contra lor? Suntem cantitate neglijabila. Asa ca m-am hotarat sa raman pe site si sa raspund celor care au intrebari legate de sanatate, seriale, stiinta, filosofie.nu mai "calc" in categoria dragoste&sex. chiar nu vreau sa vad cum X, eleva de 12 ani, povesteste ca a facut sex in baie la scoala cu 2 colegi.
Iti sugerez sa faci si tu la fel. Evita categoriile/intrebarile care te enerveaza. O sa devii frustrat (ca si mine) pentru ca exista atata incultura si lipsa de educatie si tu nu poti sa ajuti.
Iti doresc o zi buna.

5 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Sunt de acord cu tine... Multi pun intrebari de genul: Aveti id-ul lui Miely Cyrus? Sau hi5. Nici nu mai am la ce intrebari sa raspund. Nu sunt un utilizator foarte vechi dar inainte acumulam multe fundite pe zi. Acum abia daca mai primesc 3laughing

| Mandy a răspuns:

sad
situatia nu e prea roz... Faza-i ca nu exista seriozitate. Exista copilasi cu probleme sociale, care stau toata ziua in casa, si casa nu se plictiseasca mai pun si ei intrebari stupide, care uneori ma enerveaza:gen "stie cineva vreun site cu compuneri gata facute?"... rolling eyes mai scuteste-ma, de aia te duci la scoala, ca sa inveti, nu sa copii teme, dar in fine. m-am cam abatut de la subiect.Nu cred ca va fi rezolvata problema asta pentru ce mereu o sa se gaseasca de asta.parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inceput sa raportez intrebarile stupide, temele, de ceva vreme.Nu simt inca nimic schimbat, dar daca am face mai multi lucrul acesta, am putea face putina curatenie.
Eu voi continua cu raportarea acestor intrebari, explicandu-le de ce le raportez, e un inceput si asta.

| Vizitiul a răspuns:

Bla, bla, bla...
Fereste-te de uscaciuni, ele nu pot fi eradicate in totalitate, atat pot sa-ti spun.

| Tweetymrrr a răspuns:

Degeaba ne agitam, cand sunt atat de putin aomeni care sunt Contra acestor intrebari. daca eram imi multi era ceva, dar fiind doar aproximativ 10 persoane...straight face. pacat