| CandyTetris a întrebat:

So, in primul rand ar trebui sa spun 2 lucruri:1:Ca muzica inseamna, la propriu viata mea si ca e motivul pentru care inca ma ridic din pat dimineata si 2:ca ma invart in cercuri de pocaiti.
Despre pocaiti ar trebui sa stiti un lucru:ca daca nu sunt tarani au muzica super.In orasul meu bisericile de pocaiti sunt in genre de tarani cu cateva exceptii, una dintre exceptii avand un cor genial. Mie mi s-a pus pata pe cor, asa ca am cantat cateva solo-uri, si pana la urma unul dintre dirijori imi face in sfarsit invitatie in cor.Asa ca la urmatoarea repetitie evident sunt si eu prezenta.
La prima repetitie vine o tanti langa mine, se baga in povesti si zice sa o salut pe mama.Acasa cand i-am spus mamei ca o saluta, mama nu a prea inteles ce ca**t cauta aia in cor, dar nu mi-a spus de ce. A doua repetitie baba lipseste si totul merge super, si a treia repetitie, dirijorul ii face babei observatie ca falseaza. Dupa repetitie ea ma ia la o parte si imi spune sa nu mai cant fiindca i se face ei observatie din cauza mea.Normal ca nu am avut curaj sa spun nimic, fiindca tipa avea vechime in biserica si nimeni nu are curaj sa se puna cu ea, asa ca am plecat capul si la urmatoarea repetitie nu mai eram.Luni mai tarziu, in sfarsit spun cuiva de ce m-am lasat de cor, si aflu ca tipa aia de fapt asa face cu toti, ca e cam luda de fel si ca lumea a invatat sa o ignore. N-am sa-mi iert niciodata faptul ca am tacut si am plecat asa, fara sa-mi las macar o portita de intoarcere.
Oricum, ce-a fost a fost, au sa mai fie oportunitati, poatesad...Intrebarea mea e de fapt, ce faci cu oamenii astia, cum faci sa nu te intimideze?(asta e doar ultima intamplare dintr-un sir lung de intimidari din cauza carora am renuntat la chestii la care tineam)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefanjust4fun a zis cam totul si are dreptate! nu te mai lasa intimidata de toata lumea(ai zis "un sir lung de intimidari din cauza am renuntat la chestii la care tineam"). Daca iti place ceea ce faci si te pricepi si nu vrei sa renunti NU renunta! doar pentru ca se mai trezeste cate vreun/vreo idiot/idioata sa se i-a de tine si sa te faca sa renunti.Pur si simplu ii ignori nesimtirea, ii dai o replica(cum a zis si : Stefanjust4fun ) si continui sa faci ce vrei si ce-ti place! Data viitoare CAPUL SUS si pieptul inainte in orice problema de genul astawinking

1 răspuns:
| Stefanjust4fun a răspuns:

Cam lunga povestea,dar a meritat sa o citesc,si apoi sa aflu ca pot sa te ajut.
So, Incearca sa iti incordezi muschii din corp si la fel sa faci si cu creierul, atunci cand cineva se ia de tine.Si ii dai o replica rapida si isteata, de genul: "Hei cucoana, vezi-ti de trebuie ta si lasa omu sa respire".Si apoi pleci CU CAPUL SUS!