| anonim_4396 a întrebat:

Sora mea e clasa 1 si vreau sa o fac sa fie mai isteata. Ce jocuri de inteligenta stiti? ceva articole sa ii imbogatesc vocabularul cu cuvinte noi, desene animate etc. Funda

Răspuns Câştigător
| nevermind3322 a răspuns:

Invat-o sa joace sah, spune-i probleme simple ce necesita atentie (ex: Intr-un autobuz au urcat 5 pers, la statia urmatoare au uract alte 9 si au coborat 6, a mai mers o statie, iar la urmatoarea au coborat 7 si au urcat 5. ) Spune-i probleme capcana (ex: Ce e mai greu 1 kg de frunze sau de pietre?). Totusi nu exagera. Incearca sa o inveti lucruri noi prin joaca, si las-o si de voia ei, totusi e doar pe cls 1. happy