| anonim_4396 a întrebat:

SoS.Urgent.Am nevoie de ajutor la o problema la fizica. va rog frumos sa ma ajutati.Totul este clar cu exceptia fortei, acolo scrie ca ea are valoare maxima. ajutati-ma va rog sa inteleg cum sa rezolv aceasta problema... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| TooNight a răspuns:

Pai unde-i problema?:)) Sau vrei sa stii ce inseamna valoare maxima?
Valoarea maxima a fortei de frecare de repaus este proportionala cu forta de reactiune normala. Asta-i de pe net, scuze:)) si uite un site care sper sa te ajute:http://dictedu.wordpress.com/category/fizica/ Succes la invatat!