| Rooney7 a întrebat:

Spray-urile de gura sunt bune de ceva?

3 răspunsuri:
| dream36 a răspuns:

Da is bune iti fac respiratie frumoasa. FUNDA?

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Nu sunt pe placul meu dar poate pe al tau sunt. happy
Incearca si vei vedea.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Citisem la un moment dat ca spray-urile si apa de gura nu prea sunt indicate pentru folosinta indelungata deoarece ucid niste bacterii din gura care au un rol important in reglarea tensiunii arteriale.

Se facuse un studiu (dar parca era pe apa de gura) in care oamenii le foloseau si a doua zi aveau tensiunea crescuta. Poti sa cauti articolul pe descopera.ro.

In general au un efect limitat. In functie de problemele si de sursa mirosului tau.

Poate cea mai recomandata este guma de mestecat. Cel mai mic rau dintre cele trei.