| lovegirl123 a întrebat:

Spuetimi si mie cum sa ii spun lui mama ca am luat 4 dar in trun mod care sa nu o supere prea tare

Răspuns Câştigător
| aditzuca a răspuns:

Stiu cum e...Cauta un moment cand e mai fericita, si 2 zii: Mama,imi pare rau sa iti zic dar,am luat -NOTA RESPECTIVA-De acum promit sa muncesc mai mult, imi pare rau, Scuza-ma.

2 răspunsuri:
| Aleka99 a răspuns:

Ii spui pur si simplu.Pentru ca oricum i-ai spune s-ar supara foarte tare.Trebuie sa iti asumi responsabilitatea si sa asumi consecintele.Si sa ii spui ferm si clar, apoi sa promiti ca vei invata mai bine pentru a-ti repara media.Si chiar asa va si trebui sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui direct, Doamne, e doar o nota, nu o sa te intrebe directoru' de la liceu daca ai luat 4.si mai spune-i ca a fost greu si ca majoritatea au luat note mici.