| Amaliutss a întrebat:

Spune`tsi`mi niste poreclee de la numele Amalia si Petronela. eu acum am porecla Amaliutss da ` as vrea s`o schimb oh go on.
celee mai superbee primescc fundita + vot happy.

Răspuns Câştigător
| Grimalkin a răspuns:

Aveam o prietena pe care o chema Amalia si toti ii spuneau Ames. Are ceva diferit, imi place mult cum suna. Amélie, suna iar simaptic. Mi-ar mai veni in minte Mimi, desi.

Iar pentru Petronela. Petro, Petra, Ella. Astea imi vin in minte acum :]

2 răspunsuri:
| uuSexi a răspuns:

Amy
ama
aly
amelia
amita
lia
alya
ame
aly

| Amiica a răspuns:

Ama, Ami, Amy, Amii, Alia, Amita, Amalus, Alia etc. Astea imi vin in minte acum :*.