| IuliaCx a întrebat:

Spuneti-mi ceva interesant. Cel mai interesant lucru/poveste/intamplare primeste funda.

Răspuns Câştigător
| vali4789 a răspuns:

Acum 1 an si 4 luni ma hotarasc sa-i fac o surpriza fostei.Ma duc si iau un urs mare de plus si 5 flori(lalele..nu stiu de ce 5..asa mi-a dat).iau un taxi si ma reped la ea la bloc. Ajuns in fata blocului ma dau jos din taxiu si intru in bloc sa urc la etajul 3 unde sta ea. Apas pe sonerie las ursu la usa(florile le-am luat cu mine) si cobor repede...astept 3-4 minute si o sun: EU ''-Ce faci?'', EA ''-Acasa!'', EU -''Ai primit surpriza?'', EA-''Ce surpriza?'', EU-''Cum ce surpriza, ursu!'' crezand ca face pe nestiutoare cu mine o lalai vreo 5 minute pana cand ma urc la ea la etaj, intru in casa si nici urma de urs, ca doar era mare si il vedeam.ii dau florile..ma pupa, si ma intreaba ce-i cu ursu.ii povestesc si iesim afara la usa unde l-am lasat..in acel moment la usa de vis-a-vis se aude zavorul.Acolo locuieste si acum o mamaie nebuna care nu ma suferea pe motiv ca nu-i dadeam buna ziua.laughing) ea a luat ursu...in final m-i la dat. datorita tatalui fostei care a intervenit laughing)

2 răspunsuri:
| Liiiax99 a răspuns:

Vara trecută am fost la mare în staţiunea Mamaia. Într-una din zile s-au organizat pe plajă mai multe concursuri distractive pentru copii. S-au făcut două echipe cu mai mulţi copiii, printre care eram şi eu.
La primul concurs m-am aşezat într-un lighean şi am fost tras de ceilalţi copii pe nisip, douzeci de metri până când ajungeam la apă.
În timp ce coechiperul meu mă trăgea, ligheanul s-a rupt iar eu m-am rostogolit prin nisip şi toată lumea râdea de mine.
Drept pedeapsă am fost aruncaţi în apă cu un colac de salvare.

laughing

| AleFizzy a răspuns:

La petrecerea unui coleg m-au imbatat -nesimtitii- si voiam sa zbor pe unicornul meu imaginar pana in narnia, si am cazut de la etajul 1. Din fericire statea la casa si nu avea etaje foarte inalte si am cazut pe pamant. Din fericire [din nou], nu mi-am rupt nimic, doar m-am murdarit foarte tare, si cand a venit mama sa ma ia ma intrebase :Ce-ai patit?! Eu : Am alunecat si am cazut pe spate.