| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi o cura de slabire cu rezultate care sa nu degradeze aspectul pielii si sa fie recomandata si adolescentilor.

nu`mi spuneti ca nu e bine sa tin cura, ca sportul e tot, ca doar de la doctor sunt bune. am incercat. acum vreau ceva care au incercat si altii si lor le-a dat rezultate. imi propun sa slabesc cam 5-10 kg.

6 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

HEy!

1. In primele 3 zile e mai greu sa te tii de dieta asa ca Trebuie sa mananci cam ce mancai inainte fara dulciuri, paine multa. Painea este recomandtata pe zi doar dimineata 2 felii. bea multa apa, cam 2-3 litri pe zi ca sa nu`ti fie prea foame.

2. sa nu te infometezi. Cand ti-e foame manca,, un fruct, o leguma orice in afara de dulciuri!

3. Dupa cele 3 zile trecute poti aborda un stil de viata si mai sanatos de exemplu : Luni manaci dimineata o felie de paine cu un juice natural. La pranz mananci sa zicem pui foarte slab la gratar, peste. dar in niciun caz sa nu fie porc, untura sau ceva de genul! La cina poti mancA un fruct, un iaurt, dupa ce sa alergi un pic si sa faci spor.

4. Intr-o zi maxim poti manca la 4000 de calorii. Potrivit ar fi 2000 dar p[entru inceput e bine si asta. dupu cum zic, dupa ce te mai obisnuiesti mai poti reduce din calorii!

Mult succes si multa bafta! Dieta garantata si un stil de viata sanatos!

| yellowalien a răspuns:

Ideea e ca aproape toti care incep o cura bazata pe sport si alimentatie sanatoasa se plictisesc repede, deoarece efectele apar in timp... Sfatul meu e sa ai rabdare si vointa, sa elimini din alimentatie toate tampeniile junk-food si majoritatea dulciurilor, sa nu mai mananci dupa 7-8 seara si sa faci sport regulat, si cand spun sport, nu ma refer la sala.ci la orice iti place tie(tennis, inot, volley, jogging... etc).
De asemenea mananca multe fructe si legume si hidrateaza-te bine, pentru ca asta ajuta la eliminarea eficienta a toxinelor din organism.
Te asigur ca daca ai rabdare sa astepti rezultatele, acestea vor fi mai mult decat imbucuratoare, iar tu nu te vei simti slabita, cum se intampla dupa majoritatea curelor obisnuite...
Pune masura in toate si totul va fi bine. Oamenii echilibrati sunt cei mai sanatosi happy. din toate punctele de vedere.
Multa bafta!

| unavailiable93 a răspuns:

Cea mai buna cale ca sa nu iti atarne pielea ca unui mosneag, este sa incepi cu o dieta usoara, nu trece direct la mancare putina si la sport excesiv. Ia-o incet si o sa fi multumita de rezultate.

| buburuzaucigasa a răspuns:

Nu mai manca paine, dupa fiecare masa fa miscare te poti duce in parc sa alergi sau pur si simplu sa te plimbi toata faza este sa faci miscare dupa fiecare masa si fara dulciuri.

La mine a mers am dat jos 7 kg in o luna si cateva zile.

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Eu am slabit 15 kg in 5 luni mancand numai fructe si legume crude.sunt de nerecunoscuthee hee. E foarte greu, dar daca ai ambitie si vrei cu adevarat sa slabesti o faciwinking. Primele saptamani e mai greu, dupa o sa te obisnuiesti si nu o sa mai ai pofta de alte mancaruri.Nu e tocmai sanatos dar ti-am spus cum am facut euhappyBafta, nimic nu e imposibil:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Piine neagra, graham sau de secara. Dimineata sa maninci destul de bine, la prinz elimina primul sau al doilea fel si seara asezi masa in mijlocul casei si sari peste ea, daca intelegi.Ar fi ideal sa combini cu sport.Succes.