| cutza a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce sa fac atunci cind ma plictisesc?

Răspuns Câştigător
| Linda a răspuns:

Asculta pe youtube interviuri cu Dan Puric. Mie imi insufla vitalitate. Plictiseala are de-a face cu lipsa de scopuri. De pilda daca stii ca te pregatesti sa fii sotia ambasdorului romaniei in china, inveti engleza si chineza. Sincer, ai putea de pilda sa inveti foarte bine engleza. (Poate stii) Sau sa-ti gasesti un job. E provocator sa vezi ce greu uneori se castiga bani. Apuca-te de lucruri dificile si realizandu-le ai sentimentul satisfactiei. Sau poti merge sa discuti lucruri profunde cu un preot, alta persoana credincioasa. Eu am mentori in aceasta directie si mi se pare foarte interesant sa comunic cu ei.

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Citeste ceva nou, vizioneaza un film sau o emisiune educativa, ori iesi cu prietenele in oras la plimbare sau la suc.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sa asculti muzica!

| justi a răspuns:

Citeste o carte laughing)) glm

| dreamerlainen a răspuns:

Sa numeri oile!