| ElySa a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum a fost prima zi de liceu. Asa impresii big grin

3 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Randooom. Total aiurea,ciudat,nasol, si nu zic asta ca sa te dezamagesc sau sperii, dar chiar asta e adevarul. Nu cunosteam pe nimeni si nimeni nu ma cunostea.
Dupa ce am vorbit la telefon *in total 3 ore*,ba cu mama, ba cu vecina, ba cu 4 colegi care si ei erau la 'festivitatea' de inceput de an,toti erau inconjurati de noii colegi,numai eu stateam de una singura cu geanta pe umar si telefonul la ureche,in spatele liceului,asezata comod pe gard.
Dupa juma' de ora in care am vazut ca tot trec copii,cu flori,cu mame,m-am gandit ca poate o-r fii tot boboci ca mine si mi-am facut curaj sa merg pana in liceu sa vad la ce clasa sunt. Drumu pana acolo a fost groaznic,simteam cum toti ochii erau pe mine, mai ales ca am si 1, 73 iar toate celelalte aveau 1, 60 laughing
Pana am gasit eu lista cu 'bobocii' si clasele, a venit o tipa care m-a intrebat vesela daca sunt a 9'a B, si am zis da, apoi m-a luat de mana si am plecat fara sa facem cunostinta sau ceva. laughinga fost aiurea.dar dupa 1 luna maxim te acomodezi, chit ca in primul semestru o sa fie toti aia mai mari calare pe voi in clase si-o sa zica 'uite bobocii'hee hee. Dar totusi, primul an nu se uita.

Bafta la liceu!

| iReal96 a răspuns:

Prima zi a fost groaznica.nu cunosteam pe nimeni, toti ma priveau cu invidie.mai ales grupuriile acelea de "smekeri".a fost super nasol dar, dupa 2 saptamani.m-am obisnuit cu ei.si a fost ok.

| AskLex a răspuns:

Poi km sa fie ciudat laughing ca in prima zi de scl. nu cunosti p nimeni vezi lume noua. nu sti unde e baia laughing iti faci prieteni noi, kolegi noi.sa le zambesti l toti tongue ca nu sty cum se leaga prietenii big grin big grin