| teodora99 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste probleme de logica... dau fundita**

Răspuns Câştigător
| dulcikaa a răspuns:

1. 2 tati si 2 fii merg la pescuit. ei prind 3 pesti. ii impart si merg acasa. cum este posibil?
2. un pitic sta la etajul 10.cand urca in lift apasa butonul 8 si restul urca pe scari.de ce?
3. unde gasesti un caine fara picioare?
4. ce intra de 3 ori in femeie?
5. un american care traieste in Florida poatefi inmormantat la New York?
6. Un om se plimba cu cainele sau pe o pajiste, cand a dat peste cinci bucati de carbune, un morcov si o caciula. Nimeni nu le-a pus acolo, dar este un raspuns perfect logic cum au ajuns sa fie acolo. Care este?
7. Ce este odata intr-un minut, de doua ori intr-un moment si niciodata intr-o o suta de ani?
8.care an dureaza o zi?
9.Cine este omul in fata caruia toti barbatii isi scot palaria?
10. ce se pune pe masa se taie, se imparte dar nu se mananca?
11. O pisica alba se urca in pom. Cum se da jos?
12. Daca mergi cu masina pe un drum si iti apare in fata o turma de oi cu un cioban, ce calci prima data?
13. Un sofer mergea cu 55 km/h si trece pe langa 2 masini care merg cu 60km/h. El ia amenda. De ce a luat amenda?

raspunsurile:

1.la pescuit au fost:bunicul tatal si copilul
2.este pitic si nu ajunge la butonul 10
3. unde la-i lasat
4.litera E
5. spune ca traieste deci nu este mort.
6.om de zapada
7.litera M
8.anul nou
9. frizerul
10.cartile de joc
11.alba
12.frana
13.mergea pe contra sens

fundita plzs?

1 răspuns:
| misu a răspuns:

Dami succesiunea numerelor1, 3, 7, 15.problema de cls a 4 a