| catalina_2916 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog daca este greu la facultatea de litere si la cea de limbi straine! mai conteaza media de la liceu la admiterea la facultate?

3 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

La litere este f greu, iar la limbi straine este "doar" greu happy si da, inca mai conteaza media, dar nu la toate facultatile...depinde de orasul unde vrei sa dai...

| us3r a răspuns:

Media conteaza 20%, 20% media BAc si 20% media anilor de liceuwinking

mira
| mira a răspuns:

Daca alegi facultatea in functie de inclinatii, la litere este chiar foarte frumos.Pregateste-te sa citesti mult, sa conspectezi, sa concepi eseuri si lucrari stiintifice.