| Didi908 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rpg mult 4 termeni din familia lexicala a cuvantului "om"! fundita

Răspuns Câştigător
| LalLyBoOmD a răspuns:

Omenie, omusor, omulet, omenos, neomenie,uman,umanitate, omenire, a omeni, a se omeni, omusor! fundita?

7 răspunsuri:
| CurcubeuDeVise a răspuns:

Om-omenie omenos omenesc neomenesc. funditalove struck?

| DennyxD a răspuns:

Omenesc
omenie
omulet
neom

| TeoBizz a răspuns:

straight face Nu poti sa te gandesti si singura la o banalitate ca asta?! pe bune. Nu trebuie' sa-ti faca altii temelewinking.Bftwinking.

| price a răspuns:

Persoana, individ, si nu mai stiu

| STRUMPFII a răspuns:

Om,omenesc,neomenesc,omeneste.

| price a răspuns:

Omenie, omusor, omulet, omenos, neomenie, sory pentru primul rasp am incurcat cu campul lexical

| Dhăă_ÐeDe_1999 a răspuns:

Om-Omenesc-Omenie-Omulet-neomenesc-Uman...