| andreea4ever a întrebat:

Spuneti-mi va rog cateva locatii frumoase unde sa imi pot petrece vacanta. Unde mergeti voi anul acesta? Unde ati mai fost? Unde ati stat? Dar in Romania! Multumesc antcipat!

3 răspunsuri:
| Anelisse a răspuns:

Te poti duce vara asta pe 25-26-27 la festivalul de la sighisoara. est enmaipomenit. toata lumea se imbraca in printese, cavaleri, balauri.totul se transforma intr-o atmosfera medievala de necrezut. stradutele inguste, pavate cu pietre si nu-ti face griji, dac vrei sa faci shopping, sunt si niste magazine pe langa de haine, iar in interiorul cetatii sunt suveniruri cu dracula si chestii din astea... f frumos, chiar merita vazut.

poti de asemenea sa vizitezi manastirile din moldova care sunt de o frumusete rar intalnita. ca sa nu mai spun ca in drmurile spre manastriri sunt si pesteri. poti face un fel de circuit prin tara.

sunt atatea locuri frumos in Romania si oamenii se duc in afara. bine ca nu-i invinuiesc pentru ca si eu anul asta am fost in bulgari, acum doi ani in turcia, dar problema e ca noi nu stim sa investim in ceea ce avem pretios!

| SheCanFlyy a răspuns:

In statiunea Bran-Moeciu, peisaje de vis, superb! Iti recomand sa iti petreci vacanta la Bran-Moeciu, pup

| laurika890 a răspuns:

In delta
Pe valea Lotrului sau Latoritei(in judetul Valcea)-cel mai frumos loc din Romania-dupa parerea mea. Sunt o gramada de pensiuni si trasee turistice superbe. Iar daca ai si o masina de teren atunci e si mai bine.Sunt niste peisaje de nici nu zici ca esti in Romania.
In maramures
Bucovina
Viseul de Sus(Intre maramures si Bucovina)-poti lua o plimbare cu mocanitahappy