| totul-online.tk a întrebat:

Spuneti-mi va rog niste expresi din astea greu de pronuntat. Ex[un vultur sta pe pisc cu un pix in plis ] incercati si voi sa spuneti repede laughing daca puteti!

23 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu pup poala popii, popa pupa poala mea...sa zici asta repedelaughing)

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Şase sasi în şase saci.

| Luori a răspuns:

Cand ma gandesc ca te gandesti ca ma gandesc la tine, gandeste-te ca ma gandesc ca te gandesti la mine! whistling

| Casiana a răspuns:

Se numeste Teste pentru dictie si uite aici un site: http://www.worldofseth.com/blog/citeste-repede.php....Sper ca te-am ajutat...Pa-pa!

| DonGiovanni a răspuns:

La curba sinele trosnesc si se aude la cur basinele trosnesc

| Andreea_7493 a răspuns:

Un cocostarc s-a dus la descocostarcarie, unde se descocostarcareau si alti cocostarci nedescocostarcariti, ca sa se descocostarcareasca de cocostarcaria luihee hee

| Nimeni a răspuns:

Nu-i greu a zice titiritva titva, dar e mai greu a destitiritvi titiritvatura titiritvei titve
Nu-i greu a zice boul breaz barlobeaz din vacile barlobrezeanului, dar e mai greu a dezbrezi brezaturile boului breaz barlobreaz din vacile barlobrezeanului!

Exercitiile care ti le-am enumerat le stiu de cand faceam actorie si mi`era foarte greu, dar m`am obisnuit big grin

| marry a răspuns:

Domnule director doamna dragan doreste doua dude din dudul dumneavostra de dincolo de drum tongue

| BlueBird05 a răspuns:

Arhiepiscopul Constantinopolului vrea să se dezarhiepiscopoconstantinopolizeze.

Rege Paragarafaramus, când te vei dezoriginaliza? Mă voi dezoriginaliza când cel mai original dintre originali se va dezoriginaliza. Dar, cum cel mai original dintre originali nu se va dezoriginaliza, nici regele Paragarafaramus nu se va dezoriginaliza.

| anda_1885 a răspuns:

Eu iti voi spune unele dintr-un cuvant :
1. supercalifragilisticexpialidocious
2. antidisestablishmentarionism

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capra calca piatra, piatra crapa-n patru si eu pup poala popii popa pupa poala mea dar trebuiesc repetate repede repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până când a cărămidărit cărămidarul pe cărămidăriţă, a cărămidărit cărămidăriţa pe cărămidar.

Unui tâmplar i s-a-ntâmplat o întâmplare. Alt tâmplar, auzind de întâmplarea tâmplarului de la tâmplărie a venit şi s-a lovit cu tâmpla de tâmplăria tâmplarului cu întâmplarea.

Am o prepeliţă pestriţă cu paisprezece pui de prepeliţă pestriţi, e mai pestriţă prepeliţă pestriţă decit cei paisprezece pui de prepeliţă pestriţi.

Aici sunt multe http://www.codrosu.ro/......ti-dictia/ :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O coropisnita si`un coropisnitoi se coropisniteau la noi pe gunoi. Nu coropisnita coropisnitea pe coropisnitoi, ci coropisnitoiul coropisnitea pe coropisnita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuneti repede repede repede fluture pe punte fluture sub punte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Constantinopolul sa dezconstantinopolizat,,, capac cu cupa cupa cu capac laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata fostului fierar facea fasole fara foc fiindca focul facea fum.

Stiu ca stiu ca stiuca-i stiuca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capac cu cupa, cupa cu capac.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca stii ca stiuca-i stiuca, dar mai stiu ca stiuca-i peste laughing spune-o cat de repede potihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule dudar dati-mi doua dude din dudul dumneavostra de dupa drum

| dEuTtZzA a răspuns:

Buna!

"Caramidarul caramidareste, cu caramida caramidarului din caramidarie"

"Sase sasi in sase saci, sase saci in sase sasi"

sper sa iti plac. pup

| Lolo_7183 a răspuns:

La fabrica de bumbistrat caroase, sectia de bilibistracizat cpostrocei a fost adus un cilibiscop pentru pecatrocificarea clorocicafenului din biscufrascufri laughinglaughing nu prea ai inteles.ii cam greu de pronuntat da incearca sa o inveti