| Alissa193 a întrebat:

Spuneti-mi va rog o programa la calculator in care tu vorbesti si cuvintele se scriu automat fara a le tasta(am auzit ca este asa programa)...

Răspuns Câştigător
| fabogov a răspuns:

Se numeste SPEECH RECOGNITION. La vista merge foarte bine, atata timp cat ai accent englezesc. Cu accentul american nu faci nimic... exemplu incercat : zici "apple" si scrie "ieapla".
La XP este tot ceva genul...parca tot SPEECH RECOGNITION se numeste... dar trebuie sa ai microfon pe la 1000ron ca sa iti scrie un cuvant macar.
Succes.

13 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva.

| monyk a răspuns:

Buna, ar fi prea frumos...nu stiu sincer nu am auzit de asa ceva, dar orice e posibil...

| sweety_1169 a răspuns:

La windows vista exista o optiune asemanatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si marmota invelea ciocolata in staniol... daca exista asa ceva aflam printre primii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista tehnologii de control, noutati IT dar nu la noi, sunt in stadiu inca de studiu, gen vorbit si raspunde calculatorul nu se mai tasteaza, calculatorul este dotat cu un bagaj cat mai complex de cuvinte prin intermediul unui program, nu programa.Pana va ajunge pe birourile noastre, mai este.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai intai, ca se cheama program...neutru...un program-doua programe. Si al doilea, da...exista...este un program special pentru orbi, astfel incat textul se scrie dupa dictare iar raspunsul sub forma de text este transformat in raspuns prin voce.

Janina
| Janina a răspuns:

Fabogov. a spus cam tot, am si eu programul ala di e o porcarie

| lifeForJesus a răspuns:

Ardnaxur1961 @ Nu facem gramatica aici! Daca nu sti... aici sunt intrebari si raspunsuri... daca stiai raspunsul...trebuia sa scrii cum se numeste! E greu tare?

| iuly_iulyana13 a răspuns:

Nu prea cred ca exista un asa program dar nu strica daca cauti eu am cautat pentru tine dar n-am gasitbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ziceti-mi si mie un joc in care eu scriu iar calculatorul vorbeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acesta este codul : StrText = InputBox("CE FACI", "BINE")
set ObjVoice = CreateObject("SAPI. SpVoice")
ObjVoice. Speak StrText - dai copy paste intr-un notepad si apoi din file - save as...scrii numele si terminatia. vbs; exemplu : nume. vbs. Intre ghilimele scrii ce vrei tu.Atentie! de multe ori, daca dai copy-paste intr-un editor de text ghilimelele sunt schimbate - stergele si punele din nou, manual

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.onlinetranslator.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma intereseaza am cautat si nu am gasit. du-te acas si cautati...laughing