| alexandralove20 a întrebat:

Statusuri de uitare.

6 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

•Lacrimi curg usor, de dor, de durere. Imi doresc din nou o mangaiere, sa te simt aproape ca in prima zi, cand eu ti-am cerut cu mine sa fii!

•Ai plecat... In urma ta m-ai lasat! M-ai uitat? Un singur lucru am de spus: Te voi iubi mereu, chiar daca mi-e greu.

•Am greshit.Nu trebuia sa iti fac loc in viata mea.dar promit te voi uita. Oricat de mult ar dura. oricum in sufletul tau niciodata n`am fost eu...

M-am saturat sa am inima franta ...de azi inainte,voi face lucrurile cum le fac baietii. amagesc si parasesc... [ ]

•Zambesc pentru amintiri ce au trecut. Zambesc poate intr-o zi va fi ca la inceput!

•Si n-ai sa ma vezi ca ma plâng, n-ai sa vezi ca ma ascund.;;] Sunt pur si simplu ceea ce sunt!;> Si înca o data iert... dar nu uit!

Totul trece dar nu totul se uita!

•Te doare, desi nu simti nimic e greu de-nteles cum ieri radeai cu pofta, azi nici n-ai forta sa zambesti

•Stii si tu, au trecut momentele. Doar eu si cu tine...Ia spune, iti mai aduci aminte?

•Şi plimbându-mă prin ploaie, mi-am amintit de tine. Mă gandeam ce bine ar fi daca ai fi cu mine.

•O tigara, un cântec, pozele primei iubiri, amintirile din camera ta, totul ramâne-n urma mea!

•Tu esti indiferent.Ai ales sa fii cu altele.Eu te-am ales pe tine.Te iubesc asa cum esti, desi nu esti cu mine.;(

•Iti amintesti cand mi-ai zis ca nu o sa fii in stare sa`mi faci rau?! Ai fost!

•Uneori mi-e dor de tot ce am trăit, dar stau şi mă întreb " oare chiar m-ai iubit? " :-s

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Iubirea e cel mai frumos joc... Ori amândoi câstiga...ori amândoi pierd!

Acum doar, amintirile cu noi ma mai fac sa zâmbesc!

?~Sii mereu cand are cineva nevoie de mine, sunt in stare sa si traga de mine. Dar cand e invers toti te lasa

Daca nu te-ai fi dat altcineva acum nu îti mai spuneam: Îmi doresc sa fi cel de ieri!

Îmi doresc atât de tare un singur lucru : Sa stiu cum pot da delete la sentimente...

M-ai facut sa urasc sa iubesc si sa iubesc sa urasc!;-j

De obicei cu toti facem greseala sa dam la o parte tocmai persoana care ne iubeste cel mai mult...straight face!

Urasc sa ma uit la poze cu noi...sau sa îmi aduc aminte si sa ma linistesc doar cu un simplu " A fost" sad

Ai ramas gol în suflet…ai plecat fara macar sa zici un amarât de adio.oh go on

O sa fiu fericita de azi pentru ca merit, nu o sa mai las pe nimeni sa se bage în viata mea fara sens!

Am sa cred mai des în mine decât în acel "EL" care va exista în viata mea!

Mi-as dori sa nu mai îmi pese caci nu meritaaa dar, inima nu ma lasa!;-j

Daca mai fi iubit macar un sfert din cât ai zis acum 100% nu mai eram într'un colt al camerei plângând!

?~Iubeste macar o clipa si ai sa vezi ce frumos e sentimentu.

Uita de tot ce te face sa doara...Asa vei putea avea si tu o viata usoara!

Tot ce o sa-mi aduca aminte de tine, am sa inchid si am sa tin pentru mine.

Detest ca am atâta nevoie de tine.

# E greu sa uiti, dar e si mai greu sa nu faci asta. happy

Ca mi-e dor! Sa iesim odata din acest decor. Sa simt iar ca pot sa zbor cu tine, deasupra tuturor!

Nu-i asa ca e ciudat cum apreciem anumite persoane doar dupa ce pleaca din viata noastra?

am pus multe virgule unde trebuia sa fie punct...

Spui ca iti pare rau? Acelasi lucru` l-am spus si eu!

Poti sa-mi spui ce vrei... Sunt vorbe goale!

Mi-a spus ca o sa ma astepte.iar eu am crezut...

E prea tarziu sa imi spui ca iti pare rau oh go on

Am fost candva doua. Am cunoscut cu totul si cu totul o lume noua. Insa totul s.a schimbat, Iar tu nici macar acum asta n.ai Remarcat;-j.

Acum mi-ai aratat cat esti de Falsa;-j. De azi incolo, de tine numai imi pasa.

Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| kamykaze88 a răspuns:

Si-am sa te uit lovi-tear trenu
sau De cand ai plecat am mai multi bani in buzunar

| ingerasfitos a răspuns:

Sti k te iubesc pe tine de aia esti mort dupa mine :X:X

| ingerasfitos a răspuns:

Ma gandesc numai la tine mi-ai aprins focul din mine :X

Vreau sa stii ca te iubesc, la altul nu ma gandesc :*:*

tu cand ma inselai pe mine, eu plangeam de dor iubirecrying

Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "

u ai fost totul pentru mine, eu am fost nimic pentru tine m-ai uitat si o sti bine ca eu plangeam dupa tine crying

stau langa tine zii si noapte dar u nu ma vezi stiu ca iti este dor de mine dar nu vrei sa crezi ((

| Alin_Alyyn_1990 a răspuns:

Va veni odata vremea cand in urma vei privi.ai vrea sa reinvie toate, bucurii si nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine niciodata, numai amintirea spune ca "asa a fost odata"