| Addelutsa a întrebat:

Statusuriii noii pls:X:X:XCele mai faine si multe funiitsaa + Vott:X:X

Răspuns Câştigător
| Nono12346 a răspuns:

1.Da, e Golan.Si? Foarte binehappy Dar Golanul asta ma iubeste doar pe mine:X!

2.Din lacrimile care au curs pentru tine, as uda o gradina de trandafiri si cu petalele lor ti-as presara tot drumul vietii tale ca sa nu ma poti uita niciodata.Te-am iubit fara sa imi dau seama, tu ai plecat si nu cred ca m-ai iubit vreodata dar eu inca te iubesc. Poti sa fii la mii de kilometri distanta, te rog, accepta-ma asa cum sunt! Te iubesc:X

3.Regreti? Regreta pentru ca acum e prea tarziu.Am plecat si n-o sa mai vin.

4. Vreau o viata nouaa si de restuuu`8 caramele:X

5.Lasa-ma sa fac.si bune si rele.dar macar sa stiu ca sunt greselile mele!

6.Nu Sunt O sfanTa Dar nici 0 VaGabOanThawinking Respect pentru baietii ce stiu Sa preTsuiaSca 0 faTha!

7.Sunt 1000 de oameni care vor sa ma schimbe.Sa faca ceva.Dar ii dau la o parte si merg mai departhe...e alegerea MEA; x

8.Un prieten bun iti vede prima lacrima, a doua o sterge, a treia o opreste!

9.Ei n`au habaru` sa copie originalu`

1o.E doar un vis frumos care se tot repeta si doar in visul meu gasesc lumea perfecta nu incerca sa clipesti ca risti nu vrei sa vezi oameni tristi.de azi traiesc cu ochii inchisiwinking

11.E greu sa plangi aqlo unde radeai odata...sa vezi cum fericirea in lacrimi ti`e scaldatasad

12. Sa ai curajul sa spui "da". Sa ai curajul sa spui "nu" Si-n orice clipa grea a vietii sa fii mereu acelasi tu.si tine minte.Viata merge inainte!

13.O singura luna intr-o mie de zori.Un singur soare intr-o mie de nori.Mii de iluzii intr-o singura minte. 1ooo de ganduri in 2 cuvinthe!love struck

14. Dintr`o mie de cuvinthe, 900`s despre tine.Asta v-a schimba doar moartea care te cheama la mine:Xsmug

15.stiu k maine s` in0arce k nu`mai are ce face. doar pe mine ma ubeshte si ma place; x

16.Ce dimineata, eu cu lacrimi pe fata.Si ce mai viata. fara nici o speranta.straight face Tare mi`e frica`:-s sa traiesc fara tinebatting eyelashes tu pentru mine-ai fostsad Ce`aveam mai scump pe lumeee:X

17.Numele tau de azi il voi uita.chiar daca` plange de dor inima.Singuratatea sora imi va fi.si lacrimile nu se vor opri.straight face

18.Jur k`am sa te blestem sa n`ai parte nici tu. dragostea ce`0 port acumbroken heart te`ai jukt cu viata mea.da da niciodata nu-l pot uita.sigh

19.Am ramas singura si privesc spre cer.Am ramas fara putere nici nu pot sa zbier.Dar pastrez o amintire ce imi da speranta si ma ghideaza catre lumina ce o cautam in viatalove struck

20.Tulove struck. Stii ca poate e mai dificil thinking Dar in ochii tai caprui vad un sufleth d` copilbatting eyelashes ce vrea sh incearca sa iasa la suprafata straight facesperand s` cucereasca 0 inima d` gheatahappy

21.Eu nu ma rog, nu impl0r nu am sufleth` de mil0g mie sa`mi sugetzi ****`n public, nu traiesc p` bl0g. Nici un dr0g nu ma poate c0ntr0la ca`s tare iar mandria ma tine vie, intreaga pe picioarewinking

22.0 ard in m0d bizar.Cu b0mba`n buzunar.va futh` in gura iar!

23.Am s` bag doua ziare mototol in buzunare s` vad cine`i langa mine cand` am buzunare pline.Dar s` vezi surpriza mare cand` le`0i spune ca`s ziare am sa vad p` fata lor.s` vad care`i vanzat0rhappy

24.N`ai s` auzi din gura mea.te iubesc, te ador phbbbbt iti voi oferi in schimb. doar cuvinthe` ce dor.winking

25.Sa fii ce vrei tu sa fii, nu ce vor altii Sa faci ce vrei tu sa faci, nu ce fac altii Sa gandesti cum gandesti tu, nu cum gandesc altii.happy

26.Are o aura ce te`atrage stie ca o placi d`aia nu te lasa in pace.e atat de tacuta misterul iti provoaca o privire pierdutasmug

27.Nu inteleg m0tivul de ce tot ma evitzi.nu prea salutzi da` multe`ai vrea sa`mi zicismug

28.mi-am dat seama dp` cum ma privesti, te uiti la mine fara sa`mi dau seama seama.sh zambesti

29.Singura chestie pe care vreau sa ti`o spun.e sa-ti ascultzi inima o sa`ntelegi oricum`.Nu mai asculta de altii.vor sa te minta sh multe fete ar vrea in brate sa te simta.smug

30. T0athe` veneau, treceau |-8 dar nimic nu ramanea.straight face Nici baiatu` care se jura ca ma iubea:*

31.Nu vreau averi. Vreau doar un baiat` care sa ma sune sa`mi spuna :"Ai grija d` tine iubitha`.Te pup:*. Noapte bunawave!

32.Lasa timpu` sa treaq` k`s faci treaba s` meargahappy.Nu te grabi. vei reushihappy

33.Te uiti la mine si nu`ti vine s` crezi cum o pushtoaik` k mine te-a facut sa 0 visezilove struck

34.Va veni odata vremea cand` in urma vei privi.Ai vrea s` reinvie bucurii j nebuniismug Da` trecutu` s` ascunde.nu mai vine nici0data.Numai amintirea spune ca asa a fost odatasigh

35.Ce crezi ca ma faci geloasaraised eyebrows Nu fraiere, nu ma intereseazaoh go on Nici de tine nici de ealaughing Esti chiar prost daca ai ales asawinking Hai pha`wave Te pupa amica tha!:*

36.~p0athe` am aere in kp`~[Asta e pr0blema meawinking]Nu poti s` ma suportithinking [asta e pr0blema ta:p] Nu ma cun0sti.nu c0menta.Ai grija de viata ta.Nu de-a meahappy

37.S` fiu sincera? Chiar visam la tine! Chiar daca aveam foarte multa lume in jurul meu ma simteam atat de singura :-s pentru ca nu erai cu mine:*

38.Deschide draq ochii` fa` 0 mica analiza.0 s` afli intr-o zi ca ti-ai dat prietenii pentru 0 pi2da`straight face

39.Zambetu` tau fals.straight face ca de obicei.oh go on Nici n`ai curaj sa te uiti in ochii ei`Te pierzi usor cand vine vorba despre acea fatasmug Care era preferata ta. odatalove struck

40.Fii parsiva atunci cand lumea te iubestelove struck Invata sa intorci spatele cand nu e sti apreciata [-x Invata sa te faci respectata chiar daca lumea nu te inghitehappy

41. Spune`i! Spune`i ce crezi! Dar ascunde`i adevarul.Sa`mi bag ****`n tinewinking trebuia sa nu te ascult.Din cauza ta.eu pe el l`am pierdutsad

42.Ma c0piezi.sh?! Ce`ai rezolvat? 0 papusa` cu o zdreanta` e greu de egalat.Imi iei stilul.[T E X T I L E ]Sh stii de ce? Pentru ca niciodata nu o sa ajungi exact ca mine!>:p

43.Nu incerca sa 0 minti ca a fost 0 0arecare.stiu ca in amintirea tha` Inca te doare`star

44.Ca sunt invidioshi sau mincinosi.In viata n`am nevoie de asemenea prosti.De oameni care isi degeaba fratzi`. Decat prieteni falsi, prefer dusmani` adevaratzi.

45. Abia acum incep sa simt ploaia rece.si-aud aceeasi voce care spune."Lasa.totul trece!"

46. Poate nu pui pret pe zambetul ce ti`l ofer in fiecare zi.Dar atunci cand nu iti voi zambi, fii sigur ca iti va lipsi.

47.Doare.tare.si parca sufletul imi moare.Dar o sa vina vremea sa`mi ceri in geninchi iertare.

48.PAHARELE SUS.SAMPANIA SA CURGA! RESPECT PENTRU FETELE CARE I`AU FACUT PE FRAIERI SA PLANGA!

49.Sa nu plangi cand il vezi cu alta pe strada! ce draq fatalaughing nu esti cea mai importanta!

50.Da,da,da.Eu sunt fata aceea careia ii spuneai ca nu`ti pasa de ea. Si acum ai da orice sa fie a ta! da` stii ce? asta niciodata nu se va intamplawinking

51.De atunci si pana acum a trecut ceva.sh vreau sa stii ca tu inca faci parte din povestea mea!

52.Fac ce vreau. Am grija doar de mine.Am doar o viata! E nevoie sa`mi dau si ultima speranta.N`o sa ezit cand sunt cu tine fata`n fata. Sunt rece pentru ca e o lume de gheata!

fUNA?

2 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Sall. Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

2) "Poate’h ca am aiere’n cap,dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ?Asta ii problema th’a.Nu ma cunoşth’i?Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de-a mea’

3) Am invaţat că oricat mi’ar pasa mie,altora nu le pasa:-J

4) Ei, n`au haru sa copieze originalu`

5) "Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

6) Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!
7) Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

8) :X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

9) Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste.

10) Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

11) °• Lasa’ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

12) Lasati`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

13) Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

14) Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

15) Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.

16) Te gandesti,Aberezi,Trezeste’te,prea frumos visezi.

17) Lasa timpu sa treaca,poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii,vei reusi.

18) Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele!

19) Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.

20) La locul potrivit,la momentul potrivit,MAGICUL se intampla.

21) Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

22) Un zambet e ca 1000 de cuvinte.

23) Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

24) Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.

25) Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!

.26) Chiar daca unii nu ne lasa sa traim,privim inainte si ironic le zambim

27) Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.

28) Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

29) Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

31) Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu "PRIETENI".

32) Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

33) Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.x

" Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusî sa-ti mearga mintea "
" E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini… "
" Punctul G la femei se gaseste la sfarsitul cuvantului SHOPPING! "
" Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE ! "
" Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar… "
" Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur k va schimvba un viitor care a fost deja… "
"Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "
" Un cerc de prieteni nu se face cu compasul… "
" Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun laf el cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun… "
" Nu exista nu-mi place sa beau… beau fara sa-mi placa ! "
" Nu exista minciuni doar adevar fara dovezi… "
" Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea… "
" Spuneti ca nu m-a suportati dar v-a uitati la mine de parca mi-ati fi fani… "
" Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda… "
" Pentru orice femeie dorita de majoritatea barbatilor exista cel putin unul deja plictisit de ea… "
" Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. . "
" Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci…
" Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe… "
" Pe cine nu il lasi sa moara nu te lasa sa traiesti… "
" Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singura! "
" Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "
" E o alta zi in care mi-am pierdut ideea, moralul e la pamant si marijuana e cheia… "
" Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga… nu te grabii… vei reusi! "
" Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate… "
" Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointza! "
" Cei care te critica nu v-or decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata ! "
" Nici tu nu te cunosti, candva ve-i fi surprins de tine ! "
" Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde,ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le ! "
Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului
"
Numai dupa invidia altora iti poti da seama de propria ta valoare… "
" Din lipsa de experienta m-am oprit la atat ! "
" Cand ii bate norocul la usa, lenesul se plange de… prea mult zgomot ! "
" Eu sunt bogat, dar nu ma consider fiindca imi lipseste esentialul… "
" Daca vezi pe cineva fara zambet……da-i unul de al tau… "
Primul semn de senilitate este sa crezi ca le sti pe toate… "
Cel cu limba prea ascutita risca mereu sa-si taie singur beregata… "
" Adevarata valoare a unui om este: cat l-ai pretui daca ar pierde tot ceea ce are… "
"Daca nu ne pasa de viitor, nici viitorului nu-i va pasa de noi…"
" Nu-ti lasa vorbirea sa mearga mai departe decat gandirea! "
" In orice mare iubire este si un pic de orbire,
dar in nici una mai multa ca in iubirea de bani… "
" Desi traim si luptam impreuna, fiecare moare singur… "
" Unii oameni se tem asa de mult de moarte ca nici nu mai apuca sa traiasca! "
" Adevaratul castig in viata este viata, nu banii… "
" Suntem inclinati sa credem nu ceea ce este adevarat,
ci ceea ce ne place… "
" Azi este prima zi din restul vietii mele… "
" Daca cei ce traiesc in tari comuniste ar avea sa manance cat au de inghitit, ar duce-o mult mai bine… "
" Punctul tare al multor personalitati este ca au ajuns
sa-si cunoasca si sa-si depaseasca slabiciunile… "
" Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia esecurilor: incercarea de a face pe placul tuturor… "
" Traieste cu grija, viata n-are "roata de rezerva"
" Sfaturi putem da, dar minte nu! "
" Imi este calauza oricine e mai nebun decat mine… "
" Cea mai mare rasplata pentru stradaniile unui om
nu este ceea ce castiga prin munca sa, ci ceea ce devine prin ea! "
" Cea mai sigura cale spre bucurie este sa cauti sa faci o bucurie altuia… "
" Nu te compromite… nu te ai decat pe tine! "
" Nu stii ce inseamna arta de a invinge… sa fi fierbinte chiar daca afara ninge… "
" Viatai scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi… "
" Inca un an din viata a trecut… am trait doar cum am vrut! "
" Fii elegant, nu te vinde pe nimic… "
" Primul semn al unei stari inapoiate, din punct de vedere al culturii, este intoleranta. Cand cineva crede ca numai el are dreptate… "
" Nimeni nu te poate tine in inferioritate fara consimtamantul tau! "
" Unii oameni cred gresit ca opusul dragostei este ura, cand de fapt este indiferenta! "
" Fiecare om mare a invatat mai intai ca trebuie sa asculte,
de cine trebuie sa asculte si cand trebuie sa asculte! "
" Greselile copilaresti nu sunt facute de regula de … copii!
" Un om trebuie sa fie destul de mare sa-si recunoasca greselile,suficient de destept ca sa invete din ele si indeajuns de tare ca sa le indrepte! "
" La doua zeci de ani domneste sentimentul, la trei zeci de ani vointa, iar la patruzeci, judecata! "
" Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc! "
" Este foarte bine ca esti un om "cu picioarele pe pamant"
Dar nu uita ca trebuie sa le mai si misti! "
" Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata! "
" Ca sa ajungi mare nu este suficient sa fi puternic,
trebuie sa mai si stii cum sa-ti folosesti aceasta putere! "
" Cel mai sigur semn ca cineva nu este important
este silinta cu care isi da importanta… "
" Nimeni nu creste daca ingaduie mereu altora sa hotarasca in locul lui! "
" Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi! "
De perfectiune te-ai plictisit…dar imperfectul aduce cu el intodeauna o schimbare infloritoare… "
" Infrangerea nu este decat a celor care o accepta! "
" Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii! "
" Cel ce scrie, transmite, cel ce vorbeste comunica,
cel ce gesticuleaza convinge! "
" Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;
esti intelept daca stii care jumatate! "
" Cand esti tanar, incerci sa schimbi toata lumea;
cand ai imbatranit, vrei sa-i schimbi pe cei tineri! "
" Daca te uiti sus vezi cerul, daca te uiti jos vezi pamantul, daca te uiti in spate nu vezi nimic, dar daca te uiti in zare vei vedea o armata de succese… "
" Daca barbatu’ ar fi bun de ceva, femeia nu l-ar insela… "
" Nu face azi ce poti lasa pe maine… "
" Cand doi se cearta, al treilea… e martor… "
Decat intelectual, mai bine un amarat de miliardar ! "
" Daca totul a iesit bine,inseamna ca ai gresit undeva ! "
" Cine se scoala de dimineata, ii vede pe ceilalti dormind ! "
" Cine se scoala de dimineata doarme mai putin ! "
" Fie painea cat de rea, tot mai bun e cozonacul ! "
" Cine rade la urma, gandeste mai incet ! "
" Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc… "
" Cand o femeie nu vorbeste sa n-o deranjezi pentru. nimic in lume!"
" Faima existentei umane nu consta în a trai, ci în a sti pentru ce traiesti " > " Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile ! "
" Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent. Sau s-ar putea sa fi … seful "
" Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale… "
" O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi ! "
" Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti ! "
" Este adevarat ca "banii vorbesc": cel mai adesea ei ne spun: "La revedere ! "
" Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur ! "
" Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate ! "
" Oamenii mari nu s-au considerat niciodata mari, oamenii mici nu s-au considerat niciodata mici! "
"Cand te lupti cu propria-ti constiinta si esti invins, ai castigat!"
" Cel care crede ca le stie pe toate este foarte enervant mai ales pentru noi, cei care, oricum, le stim pe toate ! "
" Cu cat s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vietii noastre, cu atat mai clar ar trebui sa vedem prin ea… "
" Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara ! "
" Nimeni nu este atat de intelept sau atat de prost pe cat se crede… "
" Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare ! "
" N-am sa ajung pe culme? Se poate foarte bine. Dar vreau sa urc atat cat am sa pot, prin mine… "
" Lucrurile nu sunt greu de facut. Greu este sa te pui in pozitia de a le face ! "
" Sclavul nu are decat un stapan, ambitiosul are atatia stapani cati ii pot fi de folos carierei sale ! "
" Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici ! "
" Doua clatite se plimbau prin desertul Sahara, deodata una se impiedica si ii sare gemu`… "
" Horoscopul de astazi: Lucru= stelele iti zimbesc, Bani= stelele iti zimbesc, Iubire= stelele inca rad… "
Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte…
" Sunteti in plus ! "
" Nimeni nu moare virgin/a, viata ti-o trage exact cand te astepti mai putin… "
" Pun ganduri in randuri scrise-n rime. Nu sunt model pentru nime` … nici pentru mine… "
" Dus cu pluta… cine vine ? "
" Azi nu am status… "
In visele mele mereu vei ramane… ca o scateie care ma lumineaza iar cand ma trezesc vreau sa o iau de la inceput…
Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…
***ntr-o lume nebuna nu trebuie sa fi sanatos
***love is my name,and sex is my game…let the name and play the game!
***Iubirea este arhitectul universului.

***Nu jigni femeia care te refuza pentru.ca TU nu ai fost convingator…
***femeia sta cu tine pana pleaca cu altu.
***traim intr o lume unde nebunia este normala
.
***Atunci cand ai ramas fara puteri.schiteaza un zambet scurt. asa de gura lumii…Si uita de tot!
Tacerea are glasurile ei de intelepciune; ascult-o.
Viata e data sa fie traita si curiozitatea sa fie pastrata vie. Niciodata, pentru nimic in lume, sa nu intorci spatele vietii.

Viata nu înseamna doar sa marim viteza.
Este mai greu să învingem pasiunile invizibile decat să cucerim lumea cu arme vizibile.
Este legea iubirii cea care conduce omenirea.
În focul iubirii si fierul cel mai tare se înmoaie
Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima pe care nu le poti pronunta ( James Earl Jones)
Dragostea este una dintre cele mai puternice pasiuni pentru ca ataca in aceeasi timp capul , inima si simturile (Lao Tzu)
Sunt multe lucruri in viata care iti atrag privirea, dar putine lucruri care iti atrag inima…urmareste pe cele din urma. ( Michael Nolan)
Inima umana simte lucruri pe care ochii nu le pot vedea si stie lucruri pe car emintea nu le poate intelege. ( Robert Valett )
Cine vrea sa ascunda cheia spre inima lui isi asuma riscul sa uite unde a ascuns-o
Nu-ti crede prietenii atunci cand iti spun ca vor sa auda sa fi sincer cu ei. Tot ce vor este sa mentina o parere buna despre ei.(Albert Camus)
Adevarurile oficiale sunt de multe ori iluzii puternice. (John Pilger)
Speranta e un lucru rau. Inseamna ca nu esti ceea ce vrei sa fii.Inseamna ca o parte din tine e moarte.daca nu tot corpul. Inseamna sa hranesti iluzii. ( Henry Miller)
"Eu resping realitatea voastra si o inlocuiesc cu a mea." Adam Savage
"Societatea nu exista decat ca un concept mental; in lumea reala exista numai persoanele fizice." Oscar Wilde
"Exista unii oameni care traiesc într-o lume de vis, si exista oameni care se confrunta cu realitatea; apoi sunt cei care transforma una în alta." Douglas H. Everett
"Realitatea este doar o iluzie, una foarte persistenta." Albert Einstein
Frumusetea lucrurilor exista în mintea celui care le admira. (David Hume)
Imaginaţia este începutul creaţiei. (George Bernard Shaw)
Imaginatia este mai importanta decat erudiţia.
Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima"
"Cel care te iubeste te va face sa plangi." (proverb argentinian)
"Lacrimile sunt limba tacuta a durerii" Voltaire
"Furia, lacrimile si tristetea sunt doar pentru cei care s-au resemnat

Clipa e pretioasa ca viata unui om (se afirma afirma ca o singura clipa numai, poate hotari si viata si soarta omului.)

sper ca te-am ajutat. funda?

| BbyDydy a răspuns:

Te iubesc dar las ca-mi trece.
* Nu ma mai intereseaza cum zambesti.
*Nu`ti promit nimic, dar gandeste`te un pic... Nu ma ai pe mine, nu ai nimic!
*? i când te vad întâmplator mi.aduc aminte tot ce.a fost, dar uitându.ma înapoi îmi zic. chiar n.are niciun rost!
*Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza.
*E luni 29, suna ocupat la telefon;
Vorbesc cu altu ca-ntre noi devine monoton.
*Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
*Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X
*si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!
*Ma vrei inapoi? Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut.
*Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!
*Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!
*Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?
*cand nu o sa mai fiu, poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.
*Tu te mai suporti? eu nu te mai suport!
*Tu crezi ca te crezi in stare, da` esti departe. lasa
-
Ai fost un prost, nu trebuia sa o visezi, trebuia sa o iubesti!
*
Daca ai nevoie de mine, numai sunt aici
*Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea
*Faze din astea sa i le faci lu' mata! : )
*"Daca tu imi arati ca nu iti pasa.Eu iti arat ca pot fara tine... "
*Te doare cand vezi ca nu imi pasa.Si iti zic mereu "Nu mai conteaza. lasa"
Te'am iubit de la'n ceput si mi-am dat seama prea tarziu, eu traiesc si fara tine dar tu nu poti fara mine

Unii sunt prea fraeri sa vada...prea fraeri sa inteleaga...ca mie nu imi pasa.
Am facut lucruri ciudate, pentru o singura minune... Sa te am pe tine aproape, m-am certat cu intreaga lume!
Am invatat sa plang cu zambetul pe buze...

Ii pasa, dar vrea sa arate ca`i indiferenta, e rea, dar incearca sa fie buna, pastreaza distanta dar mereu e aproape.

Indiferenta ta raneste sufletele altora

Puteai sa te fi indoit de orice...Chiar si de increderea pentru mine.Dar de dragoste ce ti-o purta nu trebuia sa te indoiesti nicioadata...aici e cea mai mare greseala a ta.

Din tot ce’a fost intre noi nimic nu regret sh parca nici acum nu’mi vine sa cred ca nu te mai vreau."

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte.numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte

As vrea sa simti cât te iubesc sa-ntelegi cât îmi doresc sa crezi în mine …

Am trecut prin multe si-am sperat sa-nveti sa crezi în mine de-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine

Chiar daca iti gresesc...chiar daca sunt momente cand iti lipsesc sa nu uiti sunt langa tine si te iubesc

Daca ai o fata ce sincer te iubeste Nu gresi sa o lovesti, pentru tine ea traieste!

Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n.o sa my vin.tu plangi mie`mi vine sa rad e neplacut dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.\

sa faci diferenta intre alte fete si fata ta, sa stii ca toate te vor, dar niciuna nu te iubeste ca ea'

mi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci;

Nu am nevoie sa mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum

Ambitia te ajuta dar orgoliul te distruge

uneori viata e de ne'nteles ea nu iarta, iar tu n'ai de ales

iti va fi dor poate'ntr'o zi cand, auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin.==> destinul meu e altul

poti sa fii frumos cat 10 daca n'ai talent esti rece

sa poti sa fii tare, chiar daca inima te doare sa poti sa zambesti atunci cand sufletul iti plange. aceasta este arta de a invinge.

Daca as putea fi acolo n`ar mai fi asa Si fac pariu ca prezenta mea ar schimba ceva Si sti ca ma lupt si indiferent ca sunt departe Sufletul meu e acolo si nimic nu ne desparte`!"

Din tot ce`a fost nu regret nimic Dar acum regeret ca nu putem fi impreuna Shtyy ai fost totul pentru mine

Iar am iesit pe strazi in casa nu mai rezist De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis

Nici0data nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! CAnd toti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

opusul vietii nu este moartea ci indiferenta! Plus ca stim cu totii indiferenta doare cel mai mult

esi de pe mess ca îmi respiri aerul

Doamne… fa-ma pasare sa ma pot caca pe toti

As vrea sa fiu cum o sa fiu… asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu…lasati-ma sa fac si bune si rele…ca sa stiu macar ca sunt greselile mele…

Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta! "

Aspir…….la o viata mai buna…

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine, nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU

As vrea sa cred vrajeala ta, Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum sunt o alta fata

Banii nu fac fericirea,o cumpara gata facuta.

Eu nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare minut

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!
asta a fost
E ca o poveste, in care suntem doar noi doi E ca o poveste, sclipiri de stele printre noi :X
Funda?smug