| puffle a întrebat:

Stie cineva ceva despre liceul militar. admitere clasa a 9? >: dau funtita.:d

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Aici ai toate informatiile necesare: http://www.liceul-militar.ro/

| aleee a răspuns:

Da! Sincer e cam greu! Am un coleg care a dat un test acoloz! La educatie fizica trebuie sa fi cel mai bun sa faci flotari tractiuni abdomene. Paturile nu sunt prea confortabile! Dar poti sa incerci depinde la ce scoala din ce judet! Dar trebuie sa mergi cu putin inainte sa termini clasa a 8-a

| nemira a răspuns:

Un coleg de-al meu vrea sa mearga acolo
trebuie sa dai o testare la romana si la mate apoi o proba fizica e usara daca faci sport si cam atat

| elena a răspuns:

Cred ca este deja foarte tarziu pentru inscriere la admitere intr-un liceu militar in clasa a IX-a, eu stiam ca acest lucru se facea prin luna ianuarie, dar intereseaza-te la centrul militar zonal(fost centru militar judetean) despre acest lucru, iar daca nu ai in localitate acesta institutie, cauta-l in localitatea resedinta de judet si da un telefon, acolo este un compartiment care se ocupa exclusiv cu acest lucru. Daca nu te descurci, da-mi un mesaj si voi intreba eu la mine in oras, apoi iti voi transmite raspunsul urgent, imi este foarte usor sa te ajut(adica maine pana seara).