| gabryel a întrebat:

Stie cineva cum pot scoate banul de pe un server de Counter-Strike 1.6? Nu ma luati cu programul ala unban ca nu merge si serverul respectiv nu are o rubrica pentru reclamatii la adresa adminilor si nu stiu ce sa fac pentru ca am jucat corect. Deci cum scap de ban pe server?

45 răspunsuri:
| YoInca2 a răspuns:

Paiiii.
Aici e cu bonus la ce-ti zic:
Fa asa ca mine:
1.Intra in CMD si scrie:
ping -t -l 25500 (ip-ul serverului)
2.Asteapta 10-15 minute pana se reporneste serverul si nu mai ai ban.
Care e bonus-ul>>?
Se reporneste serverul adica cine a donat pentru admin nu mai are serverul nici nu mai are pluginuri nimic.
Funda>>?

| Stefna a răspuns:

Instaleaza cs iar frate, nu o sa mai ai ban

| catalin2984 a răspuns:

Cum sa iti schimbi IP-ul / Cum sa iei unban de pe un server Counter Strike 1.6! Tutorial Foarte SIMPLU! citeste mai mult.

Bunnn.

Deci este simplu. Urmariti pasii:

• Network &(and) sharing center

• Change adapter settings

• Local Area Connection 2

• Click drepta

• Dislable

Bun am trecut de partea 1.

Acum ne deconectam de la internet. Cum ar fi RCS & RDS sau Romtelecom sau ce aveti voi.

Dupa ce avem internetul oprit dar si Local are connection 2 dislabed:

• Mergem in start

• in Run

• Click pe el si scrieti "cmd"

• Click pe Ok

Tanana pasul 2 e gata.

un mic P.S:

In loc sa mergfem pe run puteam direct sa cautam cmd.

Pasul 3:

• Suntem in cmd

• Scriem "ipconfig /relase" (fara ghilimele)

• Enter

• Dupa scriem "ipconfig /renew" (fara ghilimele)

• Enter

• Daca primim orice eroare verificati din nou daca toate conexiunile sunt status dislabed, neconectate.

Si asta a fost ultimul pas.

Daca aveti ceva probleme lasati un reply si eu o sa va ajut.

P.S dupa ce ati facut ultimi pasi, conectati-va la internet eventuak rr (restart) la pc.

Gretz,
FUNDA

| cristiann_1462 a răspuns:

UnBan nu merge scrie Failed nu-i bun deloc

| Freshhh a răspuns:

Frate uite ce faci:
pasul unu:iesi afara
pasul doi:ei un cocos
pasul trei:invatal sa zica asa:Cucurigu admini mari, dati-mi si mie un unban!laughing)rolling on the floor)

| Sebastyan122 a răspuns (pentru Freshhh):

Ce e ala cmd consola?

| Fr3shFuNNky a răspuns:

Singura comanda de unban este amx_unban ip

| sosho a răspuns:

Dezinstalezi cs-ul, il instalezi la loc si iti schibi numele. O sa poti sa intri din nou pe servar.Io am luat de 3 ori ban pe un servar si asa am facut.winking bafta

| danutzz9727 a răspuns:

Dac imi leshi un id poate te scap ca si eu am luat ban si eu stiu cam sa scapwinking al meu este danutz_rares98 sa imi zici de unde il ai ca sa imi dau seama

| Marinescu_Ana_1988 a răspuns:

Ori vorbesti cu vreun admin sa-ti scoata banul, ori daca ai ip dinamic, scoti mufa si o bagi din nou (mufa de la internet)

| Catalin004 a răspuns:

Daca esti pe rds dai deconactare rds, apoi dai connectare rds.

| Catalin004 a răspuns:

Mda si eu am primit ban de multe ori

| Deyutu_Andrey_1996 a răspuns:

Uita-te aici pe mine m-a ajutat bafta https://www.youtube.com/watch?v=bqxpyvMNMkE

| ViviS_3080 a răspuns:

Eu am primit de pe un server bann si na cand intru pe alte servere imi scire sunt un mare codat love strucka xa xa xa si nu-s ce sa fac mi-am descarcat jocul dar nu merge

| Ghinea_Alin_1998 a răspuns (pentru ViviS_3080):

Cred ca ai primit destroy dela mare..nu ma pricep..ca n-am mai jucat demult

| TPI_2187 a răspuns:

Asculta si tine minte. dupa ce te-ai folosit de programa unban daca calculatorul e de masa il disfaci si i scoti bateria de la ceas. scoti calculatorul din priza si-l pui inapoi. cind vei intra sa apesi f2 acolo pui data dar cu un an in urma. o sa mearga gratuit peurma pui bateria inapoi si pui data corecta... merge am facut asta de o 1000 ori...

| Emeric_Daniel_1979 a răspuns:

Nu te lua dupa astia sa descarci scoate internetu din priza si baga-l iar in priza schimbati numele si intra pesv merge 100% funda te rog