| ursuletumagic a întrebat:

Stie cineva cum se ingrijeste tenul in mod natural
ma refer la pori cosuri?
fara creme gen avon oriflame care nu-s bunelaughing
dau funda :*

Răspuns Câştigător
| ριтιкα a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa te speli mai des pe fata pentru a eleimina muradria, returile de machiaj si iti vezi pastra tenul curat. Sa te speli cu un sapun mai delicat ( ca sa spun asa ) de exelmplu : Dav, pentru ca are si crema in compozitie si este foarte delicat pentru ten! Pe urma dupa ce te speli pe fata ( seata ) poti sa iti faci un fel de masca cu miere si cateva picaturi de lamaie! Crede-ma ca funcitoneaza! Eu de cand folosesc masca asta tenul imi este mult mai hidratat si cosurile apar mult mai rar! Succes!

5 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Un mod,, traditional" in care iti poti trata fata este tarta dimineata iti pui intr-o canuta dupa in ambele palme dai cu putina apa 4 stropi si te freci cu ea pe toatafata dar bine, bine. okei? F-a asa mereu si ai sa vezi ca da rezultate si crema cea mai buna este nivea!:*Succes! funda?

| Kenny a răspuns:

Alimentatie sanatoasa [multe fructe, legume - stii regulile].
Multa apa.
Multa miscare.
Te speli pe fata cu mare atentie de preferabil folosind un gel special.
Asternuturile de pe paturi sa fie schimbate o data la doua saptamani sau daca nu se poate pui un prospel curat de bumbac pe perna pe care dormi.
Eventual masti naturale, potrivite pentru tipul tau de ten.

| SunnyFlame a răspuns:

Pai eu imi fac cate`odata o masca cu doi morcovi razuiti amestecati cu un galbenus de ou [e pentru cosuri si puncte negre] sau iti iei o lamaie proaspata si o tai felii si o ti pe fata timp de 30 de min
Funda?

| Kitteny a răspuns:

Stiu la ce te referi.e simplu...seara si dimineata curata tenul cu apa si sapun si daca ai cosuri ceaiul de galbenele sau de "ttei frati patati" e foarte bun.le gasesti la farmacie si o sa ii faca bine tenului si daac vrei sa le usuci o data pe saptamana sau la 3 zile da cu niste spirt dar apoi continua cu ceaiul ca sa ai fata hidratata. exista o solutie de aloe vera, se gasetse tot la magazin.e hidratant si usuca cosurile.ai grija, si nu le stoarce se pot infecta! love, u, kitty funda?

| raluca7 a răspuns:

Eu pot sa te ajut si eu am incercat tot felul de creme de la avon ect,si nici una nu a functionat mai rau mi se agrava acneia,pana intr-o zi cand mi-a spus verisoara mea de o lotiune antiacneica cu extract de busuioc de la cosmetic plant,este foarte buna,o aplici in felul urmator te speli pe fata cu un burete curat pe care aplici sapun,de preferabil dave si apoi iti storci cosurile daca este nevoie apoi aplici lotiune pe o disceta si te stergi cu ea, o sa te usture fata pentru ca se curata, rezultatele sunt garantate:X