| Andreea_1599 a întrebat:

Stie cineva vreun mod de a invata mai usor, adica voi cum invatati ca sa va fie mai usor?

5 răspunsuri:
| ArexuDeea a răspuns:

1 Concentreazate cand citesti nu te lasa distrata de alte lucruri
2 Camera in care inveti sa fie aerisita luminoasa linistita si sa nu fie prea multe aparate electronice in ea
3 Sa nu fii stresata pentru ca stresul te face sa uiti
4 Nu dormi la ore si fii atenta la indicatiile profesorului asa va fi mai usor sa inveti acasa

| Andra_3307 a răspuns:

Buna! In primul rand cand citesti ceva trebuie sa-ti stea gandul acolo si trebuie sa intelegi ce citesti, trebuie sa faci legatura intre cuvinte si intre propozitiiwinking, nu trebuie sa inveti mecanic (sa tocesti) pentru ca invatatul mecanic nu da roadewinking... sperc ca te-am ajutat. Spor la invatattongue

| skizz0 a răspuns:

E simplu. Cand vii de la scoala te culci 30-120 de minute apoi iti inveti (doar inveti fara sa scrii) apoi te culci iar vreo 60de minute(pentru ca in atunci cand dormi repeti ce tot ce ai facut cand erai treaz(a) ) apoi dupa ce te trezesti iti scrii. Simplu cred ca merit o panglica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiez tot ce am de invatat pe o foaie si ascult muzica in timp ce copiez, stiu ca e ciudat dar chiar retinlaughing

Răspuns utilizator avertizat