| ianos a întrebat:

Stiti care sunt cele 7 minuni ale lumii?
http://zidul-chinezesc.blogspot.com/

2 răspunsuri:
| andreea_4134 a răspuns:

• Farul din Alexandria
• Colosul din Rhodos ( Rodos )
• Mausoleul din Halicarnas
• Piramida lui Keops - Marea Piramida din Giseh ( Giza)
• Gradinile suspendate ale Semiramidei
• Templul zeitei Artemis din Efes
• Statuia lui Zeus OlYmpia ( Olimpia )

| AlexiaClaudia a răspuns:

Noile 7 minuni ale lumii modernetongueiramida de la Chichen Itza,
Marele Zid Chinezesc,Ruinele incase de la Machu Picchu,Statuia lui Iisus Mantuitorul din Rio de Janeiro,Coloseumul din Roma, Templul de la Taj Mahal,
Obiectivul arheologic de la Petra. Șapte minuni ale lumii antice:Marea Piramidă din Giza,Grădinile suspendate ale Semiramidei,Templul zeiței Artemis din Efes,Statuia lui Zeus din Olympia,Mausoleul din Halicarnas, Colosul din Rodos, Farul din Alexandria.