eluveitie
| eluveitie a întrebat:

Ştiţi cumva cum se fac codiţele acelea din aţă? Ştiu că se pune aţa în jurul părului dar mi'ar plăcea dacă mi'aţi arăta un filmuleţ sau mi'aţi explica mai exact pentru că m-am chinuit o zi întreagă şi nu mi-a ieşit nimic :)). Vorbesc de şuviţe ca în imaginea următoare :
http://chestiidevanzare.blogspot.com/2009/04/coditeeeeee eeeeeeee.html
http://www.tocmai.ro/......6e623b.jpg

Răspuns Câştigător
| Psycho a răspuns:

Tu blonda suprema, ce'i asa greu?
ai exagerat cand ai zis ca te'ai chinuit o zi intreaga, ase'i? laughing
eu intr'o ora si ceva mi-am terminat'o.am facut'o mai groasa, da' noh...ai vazut poza.ca ti'am aratat.la cat ai tu parul' de lung, daca tz'o faci groasa, o sa-ti ia vreo 2 ore si ceva, poate 3...
nu'i greu deloc.iei o suvita de par, nu prea groasa, ata o legi sus sus la radacina. faci un nod.sa fie stransa.roata dupa suvita.si dupa aia cu o mana ti de suvita si cu cealalta tot rotesti ata pe dupa suvita de par. o sa-ti amortzeasca mainile, dar rezista daca'ti trebuie suvita cu ata laughing succes zdreantzo. smug

4 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie explică:

N'am exagerat tu laughing. mi se tot desfăcea aţa. şi m-am enervat.bine poate am exagerat un pic whistling. nu chiar toată ziua...mno mă duc să încerc...mulţam not worthy

| hamsterx a răspuns:

Pai eu zic ca nu trebuie sa pui ata subtire, ci foarte groasa ca sa poata acoperi bine firele de par si sa stea strans.de exemplu ia mai multe fire de ata si eu cred ca va functiona.banuiesc ca iti trebuie si putina indemanare thinking

| Rebecca19956 a răspuns:

OMG te.a facut zdreanta zi ia.i dat Funda straight face

| Psycho a răspuns:

Am stiut eu c'ai exagerat. laughing doar te cunosc foarte bine.
noh bine.sa'mi zici ce tz'o iesit.succes again laughing