| denisaa_4298 a întrebat:

Stiti cumva cum se repartizeaza in clase? adica eu is la liceu la filologie si nu stiu in ce clasa voi fi! se ia dupa medii, sau par, impar? este o cls de intensiv engleza si una de franceza si cand ne-am dus dosarul neo pus ala se bifam, ori engleza, ori franceza! da pot fi mai multi de 28 care o bifat engleza sau franceza k sai puna pe aia intro clasa cu pe ceilalti cu franceza intro clasa!
P.S.: is doar 2 cls de filo, si scuzati-mi exprimarea, daca nu mam facut inteleasabig grin, da nu prea stiu cum sa va explic, si dau funda pentru cineva care ma lamureste

Răspuns Câştigător
| DanielaGabriela a răspuns:

Buna! Si eu sunt tot la filo, doar ca in clasa. a Xa. La mine in liceu sunt 2 clase de filo, una filologie simplu, iar alta de filologie intensiv engleza..Eu anul trecut cand am facut dosarul, am bifat filo simplu, iar cei care au vrut la filo intensiv au trebuit sa dea un examen la engleza happy. Daca clasa e de doar de 28 de elevi, iar elevi doritori pentru filo simplu sunt mai multi atunci se vor marii locurilewinking. Adica clasa e de 28 de locuri.iar elevi 34[un exemplu] atunci va vor baga pe toti in acea clasa daca a-ti bifat filo simpluwinking. Sper ca m-ai inteleshee hee! kiss