| luckyman a întrebat:

Stiti cumva vreo femeie dispusa sa taie fara nici o prejudecata gaini, rate, curcani ( care a mai taiat )?

Răspuns Câştigător
| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Sincer:$Eu taiam cand eram in vacante la bunici:$... bunica le tinea.si eu le taiambig grinAveam 15-16 anihee heede vreo 2 ani nu am mai taiat:d, ca nu am avut ocazia, dar nu am nici un baihee hee

5 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Eu cand eram mai mic, ma suparam pe bunicul meu atunci cand taia o rata, un curcan, etc. Dar acum, daca stau bine si ma gandesc, el macar isi asuma responsabilitatea pentru ceea ce facea, pe cand noi ceilalti nu. Cel putin eu nu o faceam, cu toate ca si eu mancam.Asa ca tu esti la fel de vinovat ca si cel care "taie", poate mai vinovat.

| Eu4EverX a răspuns:

Da, bunica mea!

De ce intrebithinking

| TipulVerde a răspuns:

Vai, "Unicorn Roz Invizibil" in halul asta am ajuns?! Tin minte ca bunica-mea chema vecini sa taie pasari cand bunicu era plecat. Zicea ca nu se cuvine ca o femeie sa taie animalul caci "era pacat".
Cum ar fi sa lucrezi la Avicola, ca femeie si sa te duci la sef sa-i spui:
"Stiti sefu, as vrea un post mai putin traumatizant, caci momentan imi este blocata calea spre eternitate..."

| Hmmmm a răspuns:

Eu mereu am avut problema asta avand in vedere ca bunicii mei locuiesc la tara.imi amintesc ca mereu ma suparam pe bunicul meu cand le taia sau pe vecina pe care bunica mea mereu o chema sa o ajute cu asa ceva deoarece si ei ii era mila de bietele animale.sincer eu una nu asi face asta niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Necogiaza cu alinutzahappy