| smylek a întrebat:

...Stiti, mai multi baieti ma plac, da eu nushtiu pe cine sa aleg.Toti se comporta frumos si chestii de astea,dar totusi sunt nesigura, va rog niste sfaturi.Pentru cel mai bun raspuns dau funda.

Răspuns Câştigător
| 2B a răspuns:

Buna!
Nu sunt fata, dar am sa incerc sa te ajut.Ai spus ca toti se comporta frumos cu tine, sunt gelosi unii pe alti?
Probabil ar trebui sa petreci cu toti cate un anumit timp in care sa vorbiti sa va cunoasteti, iar dupa vei alege singura alesul.Incearca sa vorbesti mai mult cu unul dintre ei si dupa cu altul si tot asa! Se vor simti toti iubiti.
Eu am o alta problema.Eu am o fata pe care o plac! Dar si altii baieti o plac, ne-am certat urat intr-o zi! In legatura cu''e a mea gaseste-ti alta, sau ''nu-mi sta in cale daca vrei sa-ti fie bine''.
La un momendat am inceput sa stau cel mai mult cu ea sa ii elimin pe ei.Sa ii dau la o parte sa o fac sa ma placa.Dar asta a iesit urat.I-am pacalit spunandu-le''ma! vezi ca te cheama cineva afara'' si dupa ce pleca, ma duceam langa ea o alintam o amuzam o complimentam.

Si la un momendat acestia si-au dat seama ce plan aveam eu, si au vrut ei sa scape de mine, dar cred ca timpul pe care l-am petrecut impreuna am ajuns mai ''sus''in ochii eiwinking. Si acum recent numai cu mine ii place sa vorbeasca! Si ii cam ignora pe ceilalti.Bun.

Povestea asta e fix inversa decat a ta.Tu nu stii pe cine sa alegi, iar eu nu stiu cum sa o fac sa ma placa!winking

Sper ca ai inteles ce am vrut sa iti spun si Mult success in continuare!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu ai 18 ani nu te complica. La varsta majoratului vei avea timp sa alegi prieten bun.

| Seepty a răspuns:

Eu zci sa-l alegi pe cel mai aratos, intelegator, care stie cum sa se comporte cu fetele si care nu sta cu tine doarte pentru a obtine ceva de la tine precum sex, bani sau alte lucruri materiale.

| MVRARIVM a răspuns:

Se spune ca "Prietenul LA NEVOIE se cunoaste." Inventeaza si tu "o nevoie" sa vezi care dintre ei vrea sa te ajute. Spre exemplu atunci cand esti invitata de oricare din baietii tai preferati sa va petreceti timpul impreuna, spune-i ca ai ceva plictisitor de facut si ca imediat ce termini va veti putea intalni. Acesta daca ar fi prieten adevarat ar sari in ajutorul tau sa termini mai repede acea treaba plictisitoare.

| Elena_Cristiana_1983 a răspuns:

Alege din inima, dar ai grija ca mai tarziu sa nu te raneasca

| Gefox a răspuns:

laughing Cum adica "nu stiu pe cine sa aleg"?!
Daca nu esti atrasa de nici unul in mod special nu trebuie sa alegi pe nimeni! Vei face acea persoana sa sufere daca chiar te place si nu cred ca tu te vei simti confortabil langa o persoana pe care nu o placi foarte tare!