| Deenniissa a întrebat:

Stiti niste citate / statusuri gen "Tin-ti prieteniii aproape insa dusmanii si mai aproape. "? happy Multumesc.

3 răspunsuri:
| BeStMaN a răspuns:

Vezi aici ai o gramada http://statusbun.com/

| DAC a răspuns:

E bine să fii răbdător cu duşmanii şi iertător cu prietenii.
Pacea nu se face cu prietenii, ci cu duşmanii.
Prietenii se pretind sinceri, duşmanii sunt într-adevăr.
Alege-ţi prietenii cu grijă. Duşmanii te vor alege pe tine.
Mai de folos îi sunt înţeleptului duşmanii decât prostului prietenii.
Ne întrebăm cine ne cunoaşte cel mai rău, duşmanii sau prietenii noştri?
Ţine-ţi prietenii aproape, iar duşmanii - şi mai aproape.
De multe ori prietenii îţi fac mai multe griji decât duşmanii
Duşmanii te critică pe faţă; prietenii te critică pe la spate.
Prietenii se numesc sinceri. Duşmanii chiar sunt - tocmai de aceea, pentru a ne cunoaşte pe noi înşine, trebuie să înghiţim critica lor ca pe un medicament amar, dar util.
Enjoy!

| CocoDachy a răspuns:

Limba prietenului fals e mai tăioasă decât cuţitul.

Mă pot încrede mai mult în duşmani cinstiţi decât în prieteni falşi.oh go on

Mi-e dor de un duşman adevărat. Mă sufocă devotamentul falşilor prieteni.

Am prieteni falşi, dar măcar duşmanii sunt pe bune.

Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Cainele ar fi cel mai bun prieten al omului, daca ar avea parale.

sper ca sunt bune:* funditabatting eyelashes