| eusuntdana a întrebat:

Stiti niste jocuri de dragoste cum ar fi cele de adevar sau provocare sau ceva de genu dar sa fi e jucate in doi
funda

1 răspuns:
| Madallina3 a răspuns:

Uite aici:
Fantanita-unul este tinut la ochi de cineva,iar altul ii spune asa:
Ai cazut intr-o fantana la cati metri te-ai inecat[iar cel care il intreaba arata un nr. de pe degete] si intreaba atetia,atatia,atatia pana cand cel tinut la ochi spune da. Apoi intreaba:
persoana,persoana,persoana[aratand cu degetul spre o anumita persoana],pana cand respectivul spune da; apoi intrebatorul arata spre un loc al corpului, intreband:si unde te-a sarutat aici, aici, aici pana cand nevazatorul spune da, iar intr-un sfarsit cel care nu vedea este obligat sa faca ce i-a iest chiar daca-i place sau nu.

Si mai stiu unul:
Este un joc cu carti gen adevar si provocare.Fiecare jucator iti alege un numar de pe o carte si i-a cele patru carti care acum ii apartin[de exemplu tu alegi 4, iei 4 de inima rosie,inima neagra,romb si trefla]. Dupa ce toti jucatorii isi aleg cate un numar si isi iau cartile respective,toate cartile alese se amesteca si i se dau unuia sa le tina in mana, iar cel care le tine spune asa:Urmatorul va...[provocare], iar cel care avea numarul de pe cartea urmatoare trebuie sa faca provocarea, iar daca o face el spune ce va face urmatorul si asa mai departe.

Stiu ca aceste doua jocuri se joaca in mai multi, dar sper ca te-am ajutat. Fundita?