| SomebodyThatYouUsedToKnow a întrebat:

Stiti o scuza buna pentru a refuza o invitatie la revelion?

Răspuns Câştigător
| th4inspiration a răspuns:

Nu am ceva special ca sa ma imbrac happy
Sunt bolnav!
Am altceva mai bun de facut happy
Ma duc in alta parte, peterc revelionul acasa cu familia; plec cu prietenii in club; etc. Depinde si unde si de cine esti invitata.

8 răspunsuri:
| BeYourOwnMaster a răspuns:

Poti sa ii zici ca ti-ai facut alte planuri, ca parintii te obliga sa faci revelionul acasa, ca nu cunosti prea multa lume de acolo si nu te-ai simti bine, sau ca vine o ruda de nu stiu unde si ca o sa faceti revelionul impreunathinking

| cristiiiiiii a răspuns:

Spune-i ca deja esti invitat undeva si nu poti sa lasi totul balta

| sophieLY a răspuns:

'Ai de capu' meu. Lasa ca ma duc eu in locul tau laughing.

| LineGuide a răspuns:

Am promis altcuiva ca imi petrec revelionul cu el, si nu mai pot da inapoi, i-as rani sentimentele.
Mult noroc!

| MaliciousDeath a răspuns:

"Nu stiu, frate.Le-am promis parintilor ca petrec revelionul asta cu ei, si...intelegi tu.Nu pot sa-i refuz asa, pe ultima suta de metri..."laughing Asta in caz ca vrei sa refuzi niste prieteni, si nu familia.

| danyshatAT a răspuns:

Poti spune ca te simti rau.Incearca sa te prefaci nu esti obligata sa te duci daca nu vrei.Sau poti sa le spui ca iti petreci revelionu` cu parintii [in caz de te invita niste prieteni]. Succes!

| BeInnocent a răspuns:

In viata nu e neaparat nevoie de o scuza. O invitatie se refuza sau accepta, sunt sigura ca nu se ranesc sentimente decat la refuzurile pentru intalniri >big grin

| TransformiceFan a răspuns:

Am promis altcuiva poate la anul, anul asta stau cu familia, am alta treaba, am un loc rezervat la un alt restaurant