| LoveForShania a întrebat:

Stiti ochelarii aia care se poarta acum, exista si ochelari de vedere cu modelu' ala? Gen:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Doar ca exista de vedere? Daca da, ati gasit vreun site?

9 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Sincer, arată ca dracu. De ce ai vrea să porți așa ceva?

| Dumnezău a răspuns:

Ochelari de hipsterita.De fapt,nu n-ai cum fi hipsterita, macar alea, desi-s penibile, au ceva rafinament la modul in care se imbraca si muzica.Tu esti doar o coclita, atinsa de snobism si rasfatata. Sper sa mori in chinuri.

| LoveForShania explică (pentru Dumnezău):

Ce-ai omule, te-ai lovit la cap?
In caz ca n-ai mai iesit din casa in ultimu' timp, sa stii ca toti adolescentii poarta genu' asta de ochelari.

Dar se pare ca esti doar un comunist izolat.
N-ai ce face decat sa dai raspunsuri cu parerile tale de prost gust? Macar daca ziceai ceva macar amuzant/realist!
Nu, decat niste pareri de om incult.
Neinteresant.
Si daca tu speri ca eu sa mor in chinuri, eu sper ca tu sa traiesti vesnic, pentru ca tin sa te anunt ca din pacate pentru tine, trebuie sa astepti sa moara altcineva happy

| ionut1369 a răspuns:

Mai bine mergi la un cabinet oftalmologic pentru ochelari de vedere ca sa iti nu intampini probleme cu dioptriile si poti cere sa ti se faca cu rame ray ban. dar costa vreo 4 milioane parca, ca a vrut si sora mea sa isi faca

| SmiiileXoXo a răspuns:

Pai ochelarii aia sunt facutsi dupa ochelarii de aia de vedere care se purta de muuuuuuuuuuult, [asa avea si bunicamea laughing ] si dintr-o data au devenit la moda :p si ii gasesti la orice magazin de ochelari de vedere :p

| LoveForShania explică (pentru SmiiileXoXo):

Nu chiar.
La mine in judet am cautat tot orasu' si n-am gasit de aiastraight face
Numa' de aia normali.

| SmiiileXoXo a răspuns (pentru LoveForShania):

Sti ca in locurile unde se fac consultatii la ochi sunt si rame pentru ochelari, si poti sa iti faci la comanda, si lentila tsi`o pun cei de acolo pentru care nu platesti nimic, cred :p si tsi`o pun dup dioptriile care iti trebuiesc, dar app, nu arata atat de bine ochelarii de genu` ala pentru vedere, o sa fie ceva de genu --> http://www.youtube.com/watch?v=VuNIsY6JdUw, [ma refer la cum arata lentilele :p ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca bunicii mei sunt la moda =)),, oricum mai bine incerci d astia http://www.google.ro/......tp?/imgres

| KarinuTzaa a răspuns:

Daca vrei, tii dau pe-ai bunicii mele... ca sunt acelasi model. Se gasesc da, dar trebuie sa tii faci pe comanda.